Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasVides informācija un sabiedrības līdzdalība
 
 
 
Par sašķidrinātās dabasgāzes termināli un gāzes pārvades cauruļvada no Skultes ostas līdz Inčukalna pazemes gāzes krātuvei būvniecības ietekmes uz vidi novērtējumu
05.09.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar Ekonomikas ministriju atgādina, ka saskaņā ar likumu “Par ietekmes uz vidi novērtējumu” (turpmāk – likums) kompetentā institūcija ietekmes uz vidi novērtējuma jomā ir Vides pārraudzības valsts birojs (turpmāk – Birojs).

2016.gada 24.maijā Birojs pieņēma lēmumu par ietekmes novērtējuma piemērošanu sašķidrinātās dabasgāzes termināļa un gāzes pārvades cauruļvada no Skultes ostas līdz Inčukalna pazemes gāzes krātuves būvniecības projektam (turpmāk – paredzētā darbība). Ietekmes uz vidi novērtējums ir procedūra, kuras laikā noteiktas konkrētas darbības atbilstoši likumam.

Pašlaik paredzētajai darbībai veikta sākotnējā sabiedriskā apspriešana, kuras laikā visi interesenti varēja iepazīties ar pieejamo informāciju, piedalīties klātienes sanāksmēs, kā arī sūtīt Birojam priekšlikumus un ieteikumus par paredzēto darbību. Norādām, ka visi līdz šim saņemtie iesniegumi ir nodoti paredzētās darbības ierosinātājam - AS “Skulte LNG Terminal”, un tie tiks ņemti vērā turpmākās paredzētās darbības ietekmes novērtējuma laikā, un ierosinātāja kompetencē ir izvērtēt tos un precizēt paredzētās darbības ietekmes novērtējuma ziņojumu atbilstoši likuma 17. panta septītajai daļai.

Norādām, ka paredzētās darbības īstenošana ir iespējama, tikai strikti ievērojot normatīvo aktu prasības, kas savukārt veidotas ar mērķi radīt līdzsvaru starp sabiedrības, vides un dažādu privātā sektora uzņēmumu interesēm.

Aicinām sekot līdzi paredzētās darbības ietekmes novērtējumam, kā arī izmantot sabiedrības līdzdalības procesā noteiktās tiesības Biroja tīmekļa vietnē http://www.vpvb.gov.lv/lv/ivn/projekti/?status=2&id=2958.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta