Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasE-pārvaldeE-pakalpojumi
 
 
 
ES Pakalpojumu direktīva

Eiropas Parlamenta un Padomes 2006.gada 12.decembra Direktīva 2006/123/EK par pakalpojumiem iekšējā tirgū (ieviesta 2009.gada 28.decembrī) nosaka valstij pienākumu:

  • pārskatīt un vienkāršot birokrātiskās procedūras pakalpojumus sniedzošu uzņēmumu izveidei un darbības uzsākšanai;
  • likvidēt vai, nepietiekama pamatojuma gadījumā, atcelt nevajadzīgas vai nesamērīgas prasības speciālo atļauju (licenču) saņemšanai saimnieciskās darbības veicējiem pakalpojumu jomā;
  • radīt iespēju ikvienam ES dalībvalsts komersantam vienkārši un ērti uzsākt noteiktu jomu pakalpojumu sniegšanu citās ES dalībvalstīs;
  • izveidot pārvaldes sektorā direktīvas darbības jomā esošajiem pakalpojumiem vienoto kontaktpunktu (vienas pieturas aģentūras principu), paredzot iespēju personai visas administratīvās formalitātes nokārtot vienuviet.

Direktīva arī paplašina pakalpojumu saņēmēju tiesības. Patērētājiem un uzņēmumiem jābūt iespējai izmantot citu ES valstu pakalpojumu sniedzēju pakalpojumus bez nepieciešamības pirms tam iegūt atļaujas vai pildīt diskriminējošas prasības, kuru pamatā ir pakalpojumu saņēmēju valstiskā piederība vai mītnes valsts.

Atbilstoši direktīvas nosacījumiem dalībvalstis ir izveidojušas vienotos kontaktpunktus un ikvienam ES dalībvalsts komersantam tajos ir iespējams:

  • iegūt informāciju par nepieciešamo atļauju saņemšanas nosacījumiem un nepieciešamajām darbībām attiecīgajā valstī;
  • pieteikt un saņemt nepieciešamās atļaujas attālināti, izmantojot internetu.

Saites uz visiem ES dalībvalstu vienotajiem kontaktpunktiem pieejamas portālā EUGO.

Latvijā kā vienotais elektroniskais kontaktpunkts saimnieciskās darbības veicējiem piekļuvei publiskajiem pārvaldes iestāžu resursiem un pakalpojumiem kalpo portāls www.latvija.lv un tā publisko pakalpojumu katalogs. Tajā uzņēmējam, kā arī tā pakalpojuma saņēmējiem ir nodrošināta iespēja iegūt nepieciešamo informāciju par katru uz direktīvu attiecināmo pakalpojumu, vai izmantot attiecīgo kompetento iestāžu piedāvātās iespējas nokārtot visas nepieciešamās administratīvās procedūras elektroniski. Direktīvas regulējuma jomas pakalpojumu saraksts pieejams šeit.

Kārtību, kādā notiek informācijas apmaiņa starp vienotā pakalpojumu portāla pārzini un kompetento iestādi, kā arī kārtību, kādā aktualizē vienotajā pakalpojumu portālā ietverto informāciju par kompetento iestāžu sniedzamajiem pakalpojumiem, nosaka Ministru kabineta 2010.gada 25.maija noteikumi Nr.480 Vienotā pakalpojumu portāla informācijas apmaiņas kārtība, kas izdoti saskaņā ar Brīvas pakalpojumu sniegšanas likuma 19.panta otro daļu.

Informācijas apmaiņas kārtību starp Latvijas Republikas atbildīgajām iestādēm vai tirgus uzraudzības iestādēm un citu ES dalībvalstu vai Eiropas Ekonomikas zonas valstu atbildīgajām iestādēm vai tirgus uzraudzības iestādēm, izmantojot iekšējā tirgus informācijas sistēmu (IMI), nosaka Ministru kabineta 2010.gada 14.septembra noteikumi Nr.848 Noteikumi par informācijas apmaiņu IMI sistēmas ietvaros, informācijas apmaiņā iesaistīto iestāžu atbildību un informācijas apmaiņas uzraudzību pakalpojumu jomā, izdoti saskaņā ar Brīvas pakalpojumu sniegšanas likuma 22.pantā otro daļu.

Informatīvie materiāli:

 

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta