Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
Darbības jomasE-pārvaldeE-pakalpojumi
 
 
 
Portāls www.latvija.lv un e-pakalpojumu platforma

Portāls www.latvija.lv ir vienots piekļuves punkts valsts un pašvaldību pakalpojumiem. Iedzīvotājiem vienuviet ir iespēja saņemt nepieciešamo informāciju par valsts un pašvaldību pakalpojumiem un uzzināt, kurus no pakalpojumiem ir iespējams saņemt elektroniski.

Portālā iedzīvotājs, izveidojot savu profilu, var pieprasīt un uzsākt e-pakalpojumus, sekot e-pakalpojumu izpildei, saņemt e-pakalpojumu rezultātus, skatīt ziņojumu arhīvu, ja nepieciešams, veikt e-pakalpojuma apmaksu.

Portāla sadaļa Publisko pakalpojumu katalogs ir centralizēta informācijas krātuve par valsts un pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas nosacījumiem un iespējām. Meklējot pēc atslēgas vārdiem vai izmantojot tematisko katalogu, ir atrodama informācija par pakalpojuma saņemšanas vietu, veidu (klātienē un/vai elektroniski), iestādes darba laiku, kontaktinformāciju, pakalpojuma maksu, nepieciešamajiem dokumentiem, veidlapām, normatīvo regulējumu.

Publisko pakalpojumu katalogs iedzīvotājam sniedz iespēju meklēt pakalpojumus visā valsts pakalpojumu klāstā vienuviet. Lai atrastu iedzīvotāja konkrētajai dzīves situācijai atbilstošo pakalpojumu un uzzinātu par tā saņemšanas iespējām, iedzīvotājiem vairs nav jāzina, kura iestāde atbild par konkrētā pakalpojuma sniegšanu (skat. piemēru zemāk).

Vairāk par Publisko pakalpojumu katalogu skatīt šeit.

Informācija iestādēm

Lai pēc iespējas vienkāršāk un ērtāk iestādes darbinieks varētu strādāt ar pakalpojuma apraksta sagatavošanu, pakalpojumu aprakstīšanai ir izstrādāta vienota forma. Pakalpojuma apraksta sagatavošana notiek īpaši sagatavotā darba vidē internetā, kur iestāžu darbiniekiem (sistēmas lietotājiem) tiek piešķirts lietotāja vārds un parole darbam ar sistēmu un nodrošināta pakalpojumu aprakstu administrēšana – informācijas ievade, publicēšana, labošana, papildināšana un dzēšana. Lasīt vairāk.

Iestādēm e-pakalpojumu izveidei ir iespēja bez maksas izmantot vienoto e-pakalpojumu koplietošanas platformu, kas sniedz iespēju izmantot jau gatavas koplietošanas komponentes (lietotāju autentifikācijas, maksājumu apstrādes, darba plūsmu vadības, elektroniskās parakstīšanas, auditācijas u.c. risinājumus) elektronisko pakalpojumu izveidei un publicēšanai internetā. Izmantojot šīs komponentes, iestādēm ir iespēja būtiski samazināt e-pakalpojumu izveides izmaksas. Skatīt vairāk  

www.latvija.lv izmantošanas ieguvumi:

  • iespēja meklēt valsts un pašvaldību sniegtos pakalpojumus, bez nepieciešamības iedziļināties iestāžu atbildības jomās;
  • iespēja saņemt informāciju par publicētajiem pakalpojumiem dažu sekunžu laikā;
  • iespēja uzzināt, kurus pakalpojumus iespējams saņemt uzreiz – elektroniski;
  • iestādēm - iespēja attēlot informāciju par pakalpojumu arī iestādes mājas lapā, bezmaksas metodiskais un konsultatīvais atbalsts.

Vairāk informācija:

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
08.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta