Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Tiek uzsākts Krievijas – Vācijas gāzes vada projekta pārrobežu ietekmes uz vidi novērtējuma process
16.11.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Pirmā informācija par Krievijas – Vācijas plāniem būvēt gāzes vadu Baltijas jūrā parādījās pagājušā gada nogalē un bija visai ierobežotā apjomā. Tai sekoja diezgan negatīva vairāku valstu reakcija, arī Helsinku komisija Baltijas jūras aizsardzībai izteica viedokli par ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanas nepieciešamību atbilstoši Espo 1991. gada konvencijas „Par ietekmes uz vidi novērtējumu pārrobežu kontekstā” prasībām.

Tagad Latvija atbilstoši konvencijas „Par ietekmes uz vidi novērtējumu pārrobežu kontekstā” 3. pantam ir saņēmusi no Zviedrijas un Dānijas oficiālu paziņojumu par Nord – Stream gāzes vada būvniecību Baltijas jūrā. Šādi paziņojumi vēl jāsaņem arī no Vācijas, Somijas un Krievijas.

Paredzētās darbības ierosinātājs ir Nord – Stream AG, kas plāno izbūvēt gāzes vadu no Krievijas līdz Vācijai, šķērsojot Somijas, Zviedrijas un Dānijas ekskluzīvo ekonomisko zonu. Šis projekts konvencijas „Par ietekmes uz vidi novērtējumu pārrobežu kontekstā” I pielikuma 8. sadaļas „Liela izmēra naftas un gāzes vadi” pieder pie projektu kategorijas, kuri var radīt ievērojamu pārrobežu piesārņojuma efektu. Ņemot vērā arī to, ka Baltijas jūras vides aizsardzībai visas reģiona valstis pievērš pastiprinātu uzmanību, paziņojums nosūtīts arī Latvijai un citām valstīm sava viedokļa izteikšanai, kaut gan Latvijas teritorija vai tās ekskluzīvā ekonomiskā zona šajā gadījumā netiek tieši ietekmēta.

Latvijai kā Espo konvencijas dalībvalstij ir pienākums informēt savas valsts iedzīvotājus un sniegt atbildi šā projekta izcelsmes pusēm - Vācijai, Somijai, Zviedrijai, Dānijai un arī Krievijai līdz 2007. gada 16. februārim. Vides ministrija pēc visu valstu oficiālo paziņojumu saņemšanas ievietos savā mājas lapā internetā sīkāku informāciju par minēto projektu un tā apspriešanas gaitu. Līdzīga informācija tiks uzturēta arī Vides pārraudzības valsts biroja mājas lapā internetā.

Ar izcelsmes pušu atsūtītajiem paziņojumiem un Nord- Stream gāzes vada projekta dokumentāciju var iepazīties Vides pārraudzības valsts birojā (VPVB), Rūpniecības ielā 23, tel.: 7770801. Arī komentāri par minēto projektu sūtāmi VPVB līdz 2007. gada 26. janvārim. Pēc šī datuma plānota projekta sabiedriskā apspriešana.

Informācija par Nord - Stream projektu un sākotnējā informācija par projekta pārrobežu ietekmi uz vidi ir pieejama kompānijas mājas lapā internetā:

http://www.nord-stream.com/eng/press/

 

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 7026582
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta