Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
  
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Noslēdz līgumu par Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta būvdarbu inženiertehnisko uzraudzību
06.11.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Š.g. 6. novembrī, Rīgā, Vides ministrijā, Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošana Latvijā„ ietvaros starp Vides ministriju un SIA „Geo Consultants” un SIA „Konsorts” tiks parakstīts pakalpojumu līgums “Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošanas projekta būvdarbu inženiertehniskā uzraudzība”.

Līguma kopējās izmaksas ar PVN ir 399 784,00 EUR, savukārt ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums projektam „Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošana Latvijā” ir 80% no attiecināmajām izmaksām. Līguma ietvaros tiks nodrošināta projekta „Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošana” būvniecības līguma ieviešana tehniski un administratīvi pieņemamā veidā.

Līguma vispārējais mērķis ir veikt būvuzraudzību, lai nodrošinātu būvniecības norisi, izmantojot labāko starptautisko pieredzi un atbilstoši prasībām, kas noteiktas Latvijas likumdošanā attiecībā uz būvniecību un tās uzraudzību. Līguma izpildes termiņš 27 mēneši.

Zemgales sadzīves atkritumu apsaimniekošanas reģions ietver Bauskas, Dobeles un Jelgavas rajonus, kā arī Jelgavas pilsētu. Šobrīd Zemgales reģionā nav vides prasībām atbilstoša atkritumu poligona. Tikai trijās no izgāztuvēm (“Brakšķi”, “Grantiņi” un “Lemkini”) tiek veikta, ciktāl iespējams, atbilstoša izgāztuvju apsaimniekošana (atkritumu uzskaite un reģistrācija, blīvēšana un pārklāšana ar grunti utt.), kas tomēr pilnībā neatbilst normatīvo aktu prasībām. Līdz ar to reģiona 7 strādājošās atkritumu izgāztuves rada draudus apkārtējai videi un iedzīvotāju veselībai.

Zemgales reģiona SAA projekta realizācija veicinās atkritumu sektoram atbilstošo ES direktīvu ieviešanu šajā reģionā. Projekts atbilst izstrādātajai Kohēzijas fonda stratēģijai vides sektoram. Tiks izveidota mūsdienīga atkritumu apsaimniekošanas sistēma un nodrošināts, ka visi atkritumu ražotāji maksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, tiek uzbūvēts jauns sadzīves atkritumu poligons, slēgtas un rekultivētas visas esošās izgāztuves, kā arī pakāpeniski ieviesta dalīto atkritumu savākšana un otrreizēja pārstrāde.

Projekta mērķis ir izveidot videi drošu un ekonomiski sabalansētu SAA sistēmu Zemgales reģionā, kas pilnībā atbilstu esošajām nacionālajām un ES prasībām.

 

Papildus informācija:
Dana Grīntāle
Vides ministrijas Projektu ieviešanas departaments
tālr.: 7026475
e-pasts: dana.grintale@vidm.gov.lv

Vides ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 7026582
E-pasts: prese@vidm.gov.lv

          

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.05.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta