Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Vides diena – Zvārtes iezī!
05.06.2006 Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Gaujas nacionālā parka administrācija Pasaules Vides dienai veltītu pasākumu rīkos š.g. 10.jūnijā pie Zvārtes ieža. Šī gada tēma ir „Ko ņemt līdzi ceļasomā, ceļojot dabā?”. Vides dienas pasākuma laikā Gaujas nacionālā parka administrācijas speciālisti ar dažādu aktivitāšu palīdzību atgādinās, ka dabai draudzīgākā ceļošana ir tad, ja atkritumus nes sev līdzi un dabā neko lieku aiz sevis neatstāj.

Pasākuma laikā no pulksten 12.00 līdz pulksten 15.00 pasākuma dalībnieki varēs piedalīties dažādās atraktīvās nodarbībās. Gaujas nacionālā parka administrācijas speciālisti stāstīs un rādīs,

· kā sagatavoties ceļošanai dabā, lai pēc piknika nerastos atkritumi un, ko darīt ar atkritumiem, ja tie tomēr ir;

· cik ilgs laiks nepieciešams, lai sadalītos dažādi atkritumi, un kādas ir dabā atstāto atkritumu sekas - sākot no tā, ka tie izskatās nepievilcīgi, līdz pat reāliem draudiem dabai un cilvēkiem;

„Jautrie vides testi” būs iespēja dalībniekiem pārbaudīt, cik viņi paši vai viņu rīcība ir draudzīga dabai. Varēsim kopīgi dziedāt dažādas ceļotāju dziesmas, kā arī no līdz paņemtām krāsainām PET pudelēm un vienkrāsainiem iepirkuma maisiņiem veidot „Neparasto puķi”.

Gaujas nacionālā parka administrācijas speciālisti prezentēs un popularizēs jaunās piktogrammas, kas norāda, ka atkritumi jānes sev līdzi. Piktogrammas ar mugursomu tiks izvietotas dažādos Gaujas nacionālā parka tūrisma objektos, atpūtas vietās un takās.

Lai gan Gaujas nacionālajā parkā tie ir vieni no pirmajiem mēģinājumiem ieviest atkritumu līdzņemšanas tradīcijas, daudzviet pasaulē atkritumu urnu neesamība vairs neizraisa satraukumu, izbrīnu vai diskusijas, bet tiek uztverta jau kā pašsaprotama lieta - atkritumus savākt un izvest ārā nav paredzēts un tas jādara katram pašam, nesot tos sev līdzi. Gaujas nacionālā parka administrācijai kā tūrisma objektu un infrastruktūras apsaimniekotājiem atkritumu savākšana un izvešana prasa ļoti daudz līdzekļu. Lietderīgāk būtu šo naudu ieguldīt jaunu labiekārtojuma izveidošanā un informācijas zīmju izvietošanā, un jaunu ideju īstenošanā.

Dalībniekiem uz Vides dienas pasākumu 10.jūnijā pie Zvārtes ieža līdzi jāņem krāsainas PET pudeles un vienkrāsaini iepirkumu maisiņi, kā arī, ja ir vēlēšanās piedalīties pasākuma noslēguma piknikā – pārtiku un dzeramo. Tā būs arī iespēja savu piknika somu izvērtēt atbilstoši dienas gaitā iegūtajām dabai draudzīgas ceļošanas atziņām. Vides dienas dalībniekiem ieeja Zvārtes ieža teritorijā un dalība pasākumā - bez maksas.

Vides dienas pasākumu pie Zvārtes ieža finansiāli atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds. Tā koordinators Latvijā ir VITILA Koordinācijas centrs.

Papildus informācija pielikumā.

Kristīne Melece
Gaujas nacionālā parka administrācijas
Projektu vadītāja
m.t.6553317
t.darbā: 7800389
fakss:7971344
e-pasts:kristine.melece@gnp.gov.lv
http://www.gnp.gov.lv

Pievienotie faili:
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
  
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.08.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta