Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Arī turpmāk sabiedriskie vides inspektori veiks zvejas un makšķerēšanas kontroli
12.06.2020
Sabiedriskie vides inspektori turpmāk darbosies tikai zivju resursu aizsardzības un uzraudzības jomā. To nosaka 2020. gada 11. jūnijā Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Vides aizsardzības likumā, kas likvidē regulējumu par sabiedriskā vides inspektora statusa piešķiršanu dabas aizsardzības jomā.
Šobrīd ir 64 sabiedriskie vides inspektori – Valsts vides dienesta (VVD) pilnvarotās personas, kas ir tiesīgas veikt zvejas un makšķerēšanas noteikumu ievērošanas kontroli. No tiem 59 sabiedriskie vides inspektori turpinās darboties arī pēc 1. jūlija, bet 5, kuriem jūnija beigās beigsies sabiedriskā vides inspektora statusa termiņš, pagaidām nav pieprasījuši statusa pagarināšanu.

Zvejniecības likuma grozījumi, kas stāsies spēkā 2020. gada 1. jūlijā, nosaka, ka sabiedriskajiem vides inspektoriem būs tiesības pārbaudīt ar zivju resursu ieguvi saistītās darbības, tai skaitā ūdenstilpēs un to tiešā tuvumā veikt vietas apskati, pārbaudīt dokumentus, zivju ieguves rīkus un lomu, kā arī veikt mantu apskati. Sabiedriskie vides inspektori varēs izcelt nelikumīgos zivju ieguves rīkus un nodot tos lēmumu pieņemšanai atbildīgajai iestādei. Par veiktajām uzraudzības darbībām sabiedriskie vides inspektori  sastādīs dokumentus, norādot konstatētos faktus par zivju ieguvi regulējošo normatīvo aktu pārkāpumu, nelikumīgi izmantotajiem zivju ieguves rīkiem un nelikumīgi iegūtajām zivīm, un iesniegs tos atbildīgajai iestādei (VVD, Dabas aizsardzības pārvaldei vai pašvaldības policijai).

Jau tuvākajā laikā VVD organizēs apmācības sabiedriskajiem vides inspektoriem, kur iepazīstinās ar izmaiņām normatīvajā regulējumā un to, kā turpmāk būs jārīkojas, atklājot zvejas vai makšķerēšanas noteikumu pārkāpumu.

2019. gadā sabiedriskie vides inspektori patstāvīgi atklāja un sastādīja protokolus par 48 zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem, par kuriem tika uzlikti un iekasēti naudas sodi 1656 EUR apjomā.

Sabiedriskā vides inspektora statusu VVD piešķir uz 2 gadiem. Ja sabiedriskais vides inspektors pildījis savus pienākumus kvalitatīvi, statuss tiek pagarināts uz 2 gadiem bez atestācijas kārtošanas. Sabiedrisko vides inspektoru reģistrs ir publiski pieejams VVD tīmekļa vietnē http://www.vvd.gov.lv/sabiedribas-lidzdaliba/sabiedriskie-vides-inspektori/sabiedrisko-vides-inspektoru-registrs/ 

 

Papildu informācija:
Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Valsts vides dienests
Tel. +371 25780460/ 26417267
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta