Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pūce pārrunā Latvijai būtiskās vides un klimata politikas prioritātes Vācijas prezidentūras laikā
09.06.2020
Rīga, 2020.gada 9.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) video konferencē ar Vācijas Vides, dabas aizsardzības un kodoldrošības ministrijas parlamentāro valsts sekretāri Ritu Švarcelīru-Zuteri (Rita Scharzelühr-Sutter) pārrunāja Latvijai būtiskus priekšlikumus Vācijas prezidentūras laikā.

Sanāksmē ministrs, Vācijas Vides, dabas aizsardzības un kodoldrošības ministrijas pārstāvji un parlamentārā sekretāre Rita Švarcelīra-Zutere diskutēja par Vācijas Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidentūras 2020. gada plānotajām prioritātēm, kā arī jautājumiem saistībā ar jaunā ES Klimata likuma izstrādi, ES bioloģiskās daudzveidības stratēģiju, Aprites ekonomikas rīcības plānu, kā arī digitalizāciju un ilgtspēju, īpaši koncentrējoties uz Vācijas izvirzīto prioritāti – vides un klimata digitalizācijas iespējām un riskiem.

“Eiropas Zaļais kurss ir labs pamats ekonomiskās izaugsmes stimulēšanai un virzībai uz klimatneitralitāti. Zaļajai izaugsmei ir jābūt ES politikas centrā. Ieguldījumi jaunās tehnoloģijās un inovācijas palīdzēs radīt jaunas darba vietas, tādēļ virzība uz klimatneitralitāti pilnībā saskan ar ekonomikas atveseļošanas prioritāti gan Latvijā, gan visā Eiropas Savienībā”, pauda ministrs Juris Pūce. Ministrs izteica cerību, ka, neskatoties uz būtiskajām izmaiņām plānotajās darba metodēs, Vācijas prezidentūras laikā izdosies panākt būtisku progresu vides un klimata politikas jautājumos.

Tāpat ministrs ar Vācijas delegāciju pārrunāja arī ES Astotās vides rīcības programmas prioritārās jomas, lai kopīgi virzītos uz resursu efektīvu un klimatneitrālu aprites ekonomiku.

Aprites ekonomikas veicināšana stimulētu ilgtspējīgāku patēriņu, kā arī veicinātu labošanas pakalpojumu pieejamību un saudzētu resursus, tādēļ ir būtiski, ka ES ir vienotas aprites ekonomikas prasības.

Ministrs videokonferencē akcentēja Eiropas Zaļā kursa nozīmīgumu ES ekonomikas ilgtspējīgas atveseļošanās nodrošināšanā, lai atjaunotu ekonomisko izaugsmi un radītu darba vietas. ES ir jāturpina atbalstīt iniciatīvas, lai īstenotu pasākumus, kuru mērķis ir samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas.

Vācija 2020. gada 1. jūlijā uz pusgadu kļūs par ES prezidējošo valsti, tādēļ Vācijas Vides, dabas aizsardzības un kodoldrošības ministrijas vadība plāno uzrunāt visas ES dalībvalstis, lai diskutētu par savas prezidentūras darbības laikā plānotajiem jautājumiem un dalībvalstu nostājām.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, 
e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta