Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs Pūce: ES augsti novērtē Baltijas valstu sasniegumus digitālās transformācijas pilnveidē
09.06.2020
Rīga, 2020. gada 9. jūnijā  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šī gada 5. jūnijā piedalījās Eiropas Savienības (ES) telekomunikāciju ministru neformālā augsta līmeņa videokonferencē, kur dalībvalstu delegāciju pārstāvji dalījās ar atziņām, kas gūtas Covid-19 krīzes laikā digitālajā nozarē un turpmāku digitālās transformācijas sniegto iespēju izmantošanu. Sanāksmes laikā izskanēja aicinājums Baltijas valstīm dalīties ar savām zināšanām, ieviešot un veiksmīgi pilnveidojot digitālus risinājumus valsts pārvaldē un pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā.
Videokonferences laikā Vācijas ekonomikas ministrs Pēters Altmaijers (Peter Altmaier) kā nākamās prezidējošās valsts pārstāvis uzteica Baltijas valstis par sasniegto digitālajā attīstībā un izteica oficiālu uzaicinājumu par digitālo transformāciju atbildīgajiem Baltijas valstu ministriem sniegt kopīgu vēstījumu par paveikto ceļā uz digitālo transformāciju neformālajā ministru Padomē Bāden-Bādenē, kas notiks 2020. gada 15. oktobrī.

Ministrs J. Pūce sanāksmes laikā uzsvēra, ka Latvijā krīze ir parādījusi sabiedrības gatavību un veicinājusi strauju digitālo risinājumu izmantošanas palielināšanu gan uzņēmējdarbībā, gan publisko pakalpojumu izmantošanā  un citās sabiedrībai nozīmīgās jomās. Tas ir bijis iespējams, pateicoties līdz šim paveiktajam digitālās politikas veidošanā un ieguldījumiem digitālās vides attīstībā.

Juris Pūce: “Esam strādājuši, lai Latvijā attīstītu labvēlīgu un modernu dzīves telpu, izmantojot tehnoloģiju sniegtās priekšrocības. Baltijas valstu sasniegumi digitālās transformācijas pilnveidē ir kļuvuši par piemēru Eiropas Savienībai un mūsu pieredze un zināšanas ir augstu novērtētas.”

Ministrs sanāksmē arī uzsvēra, ka šobrīd būtu īpaši svarīgi nesamazināt finansiālo atbalstu, kas nepieciešams, lai izmantotu radušos situāciju digitālās transformācijas izrāvienam un kopīgu ES risinājumu izveidei. Sadarbība kopīgu platformās balstītu risinājumu izvēršanā, izmantojot iesaistīto ES dalībvalstu stiprās puses radītu priekšnosacījumus straujai digitālai attīstībai Eiropā un arī globāli konkurētspējīgus projektus.

Videokonferencē notika ministru viedokļu apmaiņa arī par ES konkurētspējas celšanu,  digitālo suverenitāti, un iespējām vēl vairāk ieguldīt savienojamības, mākslīgā intelekta un datu tehnoloģiju izvēršanā.

Papildu informācija:

Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478, e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta