Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pūce Pļaviņu novada domes priekšsēdētājam pieprasa paskaidrojumu par meža izciršanu
08.06.2020
Rīga, 2020.gada 8.jūnijā –Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasījis paskaidrojumus Pļaviņu novada domes priekšsēdētājam Aigaram Luksam par pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem saistībā ar pašvaldības īpašumu pārvaldīšanu, kā rezultātā nekustamā īpašumā ir, iespējams, veikta nelikumīga meža izciršana.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 13.maijā saņēma iesniegumu par meža izciršanu nekustamā īpašumā. Iepazīstoties ar iesnieguma materiāliem, informāciju Pļaviņu novada pašvaldības tīmekļvietnē, Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrā un Valsts vienotās datorizētajā zemesgrāmatā pieejamo informāciju par nekustamo īpašumu, kā arī aplūkojot to klātienē, tika konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi.

Pašvaldība nekustamo īpašumu ir iznomājusi aktīvās atpūtas pasākumu organizēšanai un sporta bāzes izveidošanai. Daļa no šī īpašuma (aptuveni 14 h platībā) ir noteikta kā parka un rekreācijas teritorija un, atbilstoši Vietalvas pagasta saistošajiem noteikumiem*, parkos ir aizliegta pamatcirte. Taču Pļaviņu novada domes 2019.gada 25.jūlija sēdē apstiprināti cirsmu izsoles noteikumi, kas paredz konkrētajā nekustamajā īpašumā Vietalvas pagastā veikt galveno cirti un kailcirti arī tajā īpašuma daļā, kas teritorijas plānojumā noteikta kā parka un rekreācijas teritorija un kurā atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem šāda veida cirte ir aizliegta.

Ministrs Juris Pūce: “Apsekojot nekustamo īpašumu, ministrija saskatījusi virkni neatbilstību pašvaldības apstiprinātajos  noteikumos un dabā. Pašvaldības rīcība ir vērtējama no diviem būtiskiem aspektiem, proti, vai pašvaldība, rīkojot cirsmu izsoli, ir ievērojusi likuma normas, kā arī noteikti būtu jāvērtē, kā pašvaldības izvēlētā meža apsaimniekošana ietekmē vides un ainavas vērtību. Lai arī ieņēmumi no meža cirsmu izsoles papildina pašvaldības budžetu, pašvaldību pienākums ir atbildīgi izvērtēt to lietderību un ietekmi uz nekustamā īpašuma turpmāko attīstīšanu.”

Pļaviņu novada dome apstiprināja noteikumus, kas paredz veikt sanitāro cirti nekustamā īpašumā. Taču apsekojot nekustamo īpašumu dabā, VARAM pārstāvji konstatēja, ka meža sanitārās cirtes vietā ir veikta kailcirte, kas ir pretēji iepriekš minētajiem izsoles noteikumiem un izsniegtajam Valsts meža dienesta izsniegtajam apliecinājumam koku ciršanai. Tāpat nav ievērots Publiskas personas mantas atsavināšanas likums, domes sēdes protokolā nenorādot informāciju par to, kas ir veicis izcērtamo koku krājas novērtēšanu un informāciju par atsavināmās mantas nosacītās cenas apstiprināšanu.

Pļaviņu novada domei paskaidrojumi ministrijai jāiesniedz divdesmit dienu laikā.

* Vietalvas pagasta Atsevišķo teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 8.1.10. apakšpunkts

Papildu informācija:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, 
e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta