Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J. Pūce: Eiropas Savienībai nepieciešams izmantot radušos priekšnosacījumus jaunam digitālās attīstības posmam
04.06.2020

Rīga, 2020. gada 4. jūnijā  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šī gada 5. jūnijā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) telekomunikāciju ministru neformālā augsta līmeņa videokonferencē, kur dalībvalstu delegāciju pārstāvji spriedīs par Covid-19 krīzē gūtajām atziņām un turpmāku digitālās transformācijas sniegto iespēju izmantošanu.

Ministrs J. Pūce sarunas laikā uzsvērs, ka krīze ir veicinājusi strauju digitālo risinājumu izmantošanas palielināšanu sabiedrībā, uzņēmējdarbībā un publiskajā pārvaldē, apliecinot līdz šim veikto digitālo risinājumu izveides lēmumu tālredzīgumu un investīciju nepieciešamību digitālās vides attīstībā. Taču Covid-19 krīzes periods ir izgaismojis arī pilnveidojamas jomas un priekšnosacījumus jaunam digitālās attīstības posmam.

Kopumā Latvijā situācija ar infrastruktūras pieejamību un elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitāti vērtējama kā pietiekami laba, tomēr reģionos tās pieejamība ir zemāka. Līdz ar to nepieciešams turpināt ieguldījumus infrastruktūras attīstībā, lai visiem valsts iedzīvotājiem nodrošinātu vienlīdz labas iespējas saņemt kvalitatīvus pakalpojumus.

Vienlaikus ministrs uzsvērs, ka šobrīd būtu īpaši svarīgi nesamazināt finansiālo atbalstu, kas nepieciešams, lai izmantotu radušos situāciju digitālās transformācijas izrāvienam. Ministrs atzīst, ka īpaša uzmanība jāvelta investīcijām digitālo risinājumu izstrādei un  infrastruktūrā, kas nepieciešama pilnvērtīgai digitālo iespēju izmantošanai, tai skaitā tādu digitālā vienotā tirgus darbībai nepieciešamo elementu kā elektroniskā identifikācija datu apmaiņa, sadarbspēja, mašīntulkošana, mākslīgais intelekts un datu tehnoloģiju izvēršanai. Latvija saskata potenciālu, ko dotu sadarbība kopīgu, platformās balstītu risinājumu izvēršanā, izmantojot iesaistīto ES dalībvalstu stiprās puses vienotu pārrobežu risinājumu izveidei. Šāda sadarbība radītu priekšnosacījumus straujai digitālai attīstībai Eiropā un globāli konkurētspējīgus projektus.

Videokonferencē ir plānota ministru viedokļu apmaiņa arī par ES konkurētspējas celšanu, digitālo suverenitāti, kiberdrošību un iespējām vēl vairāk ieguldīt savienojamības, mākslīgā intelekta un datu tehnoloģiju izvēršanā.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478, e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta