Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM lūdz Valsts policiju un KNAB izvērtēt Dagdas pašvaldības amatpersonu rīcību
03.06.2020
Rīga, 2020.gada 3.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz saņemto informāciju, ka Dagdas novada pašvaldībā bez tiesiski noslēgta zemes nomas līguma ilgstoši tiek iznomāta pašvaldībai piederošā zeme, apzināti nemaksājot par to nodokli un nepamatoti saņemot Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības (ES) finansējumu, vērsusies Valsts policijā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu sniegt informāciju par Dagdas novada pašvaldības amatpersonu rīcību. Pēc informācijas saņemšanas no kompetentajām valsts pārvaldes institūcijām, kā arī izvērtējot pašvaldības skaidrojumu ministrija būs tiesīga pret pašvaldību piemērot likumā “Par pašvaldībām” noteiktos pārraudzības instrumentus.

VARAM 2020.g. maijā tika saņemta informācija par Dagdas novada pašvaldības amatpersonu iespējamu nelikumīgu rīcību un dienesta stāvokļa izmantošanu, kas tostarp izskanējusi arī televīzijas raidījumā “Bez Tabu” 2020.gada 6.maijā. Iespējams, bez tiesiski noslēgta zemes nomas līguma ilgstoši tikusi iznomāta pašvaldībai piederošā zeme, par kuru apzināti nav ticis maksāts zemes nodoklis un nepamatoti ticis saņemts Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības finansējums. Par šo faktu Valsts policija ir uzsākusi resorisko pārbaudi. 

Ministrija nekavējoties lūdza pašvaldību sniegt informāciju par minētajiem iespējamajiem pārkāpumiem, kā arī ir informējusi KNAB un Valsts policiju, ņemot vērā, ka tiesībsargājošo iestāžu kompetencē ir konstatēt noziedzīgo nodarījumu pazīmes personu darbībā.

Saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” ministrija pārrauga pašvaldību darbības tiesiskumu šī likuma ietvaros, kā arī atbilstoši citos pašvaldību darbību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajai ministrijas kompetencei. Savukārt, jautājumi par pašvaldības amatpersonu iespējamu nelikumīgu vai prettiesisku rīcību, vai dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana ir citu valsts pārvaldes institūciju kompetencē, tāpēc, atbilstoši likumam, ministrija var rīkoties tikai pēc tam, kad saņemta attiecīga kompetento iestāžu informācija.

Pēc informācijas saņemšanas no KNAB un Valsts policijas, vai pārbaužu rezultātā ir konstatēta kādas pašvaldības amatpersonas rīcība, kas neatbilst normatīvajiem aktiem, kā arī, izvērtējot pašvaldības sniegto skaidrojumu, kas vēl nav saņemts, ministrija būs tiesīga pret pašvaldību piemērot kādu no likumā “Par pašvaldībām” noteiktajiem pārraudzības instrumentiem.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, 
e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta