Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Valsts vides dienests turpina stiprināt Latvijas reaģēšanas spējas radiācijas negadījumos – dāvina NMPD radiācijas mēriekārtas
25.05.2020
Turpinot stiprināt Latvijas reaģēšanas spējas radiācijas negadījumos un īstenot neatliekamos pasākumus šādu negadījumu seku likvidēšanai, kā arī nodrošināt personāla aizsardzību, Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs (RDC) pirmdien, 2020. gada 25. maijā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāvjiem nodeva radiācijas mēriekārtu dāvinājumu.

NMPD īpašumā nodotas 4 radiācijas mēriekārtas, to papildaksesuāri un virsmas nosmērētības monitoru detektori, ko dienests izmantos ārkārtas situācijās, kad ir aizdomas par radiācijas avāriju un ir jāsniedz neatliekamā palīdzība negadījumā cietušajiem.  Šīs iekārtas ļaus piemērot nepieciešamo aizsardzības līmeni dienesta darbiniekiem,  dodoties uz notikuma vietu radiācijas avāriju gadījumā, tāpat iekārtas šādā situācijā ļaus izvērtēt kādus dezaktivizācijas pasākumus sākotnēji ir nepieciešams veikt cietušajiem, personālam, mediķu inventāram un transportlīdzekļiem.

Radiācijas mēriekārtas, to papildaprīkojums un virsmas nosmērētības monitoru detektori ir iegādāti Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (SAEA) nacionālā tehniskās sadarbības projekta LAT9014 “Enhancing Nuclear and Radiation Safety and Organizational Effectiveness of Regulatory Infrastructure” ietvaros, lai uzlabotu Latvijas institūciju materiāli tehnisko bāzi, veicot neatliekamos reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumus atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām radiācijas drošības un kodoldrošības prasībām un apmācību procesu.


Pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas un piesardzības pasākumu COVID19 pandēmijas ierobežošanai pārskatīšanas, RDC organizēs arī dienesta pārstāvju ievadapmācības par nodotajām mēriekārtām.

Atgādinām, ka 21. maijā RDC nodeva radiācijas mēriekārtu dāvinājumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam  un Valsts policijai. Plašāk - https://ej.uz/RDC2105

Kristīne Kļaveniece

Sabiedrisko attiecību vadītāja
Valsts vides dienests
Tel. +371 25780460/ 26417267
E-pasts: mediji@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta