Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J.Pūce: VARAM rada iespēju parakstīt dokumentus sistēmā Namejs arī viedtālrunī
22.05.2020

Rīga 2020.gada 25.maijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) radījusi iespēju dokumentu vadības sistēmā “Namejs”  ātri un ērti parakstīt dokumentus arī viedtālrunī, izmantojot eParaksts mobile. Projekts īstenots, sadarbībā ar VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centru un AS RiX Technologies.


Nodrošinot dokumentu vadības sistēmā Namejs iespēju parakstīties ar drošu elektronisko parakstu arī viedtālrunī, Namejs ir kļuvis par pirmo dokumentu vadības sistēmu Latvijā un Eiropas Savienībā, kur tas ir iespējams. eParaksts mobile dokumentu vadības sistēmā “Namejs” pilnveidos darba efektivitāti, kā arī nodrošinās iespējas valsts pārvaldes iestāžu un privātā sektora darbiniekiem, kas izmanto konkrēto dokumentu vadības sistēmu, droši un ērti veikt darbu arī attālināti, neatrodoties birojā. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!): “Ministrija kopā ar padotības iestādēm ir būtisks dokumentu vadības sistēmas Namejs lietotājs. Esam lepni, ka vienlaikus ar e-pārvaldes un digitālās transformācijas politikas attīstības vadību nacionālā mērogā esam snieguši savu ieguldījumu arī valsts un privātā sektora digitālās transformācijas tehnoloģiskās vides risinājumu attīstībā, papildinot dokumentu vadības sistēmu Namejs ar iespēju pilnvērtīgi izmantot visiem Latvijas iedzīvotājiem pieejamo valsts nodrošināto elektroniskās identifikācijas rīku komplektu (eID un eParaksts mobile). Šis piemērs rāda, ka Latvijā pateicoties vienotai digitālas transformācijas politikai ir iespējams katram sabiedrības dalībniekam piedalīties mūsu valsts pārvaldes, ekonomikas un sabiedrības modernizācijā un kopīgi veidot Latviju par digitālu sabiedrību.”

Nodrošinot dokumentu vadības sistēmā Namejs iespēju dokumentus parakstīt ar drošu elektronisko parakstu arī viedtālrunī, Namejs ir kļuvis par pirmo dokumentu vadības sistēmu Latvijā un Eiropas Savienībā, kur tas ir iespējams.

Ministrijā, tās pašvaldības iestādēs, kā arī plānošanas reģionos pašlaik ir iespējams dokumentus elektroniski parakstīt arī viedtālrunī. Ministrija aicina šo iespēju izmantot arī pārējām valsts pārvaldes iestādēm, kuras ikdienā izmanto dokumentu vadības sistēmu Namejs.

Nameju lieto ap 30 000 lietotāju un ap 5 400 mākoņpakalpojumu lietotāju, to skaitā ministrijas un pašvaldības, uzņēmumi, augstskolas un tehnikumi, kā arī slimnīcas. Sniedzot iespēju dokumentu apriti veikt drošā elektroniskā veidā, ikdienas pienākumu pildīšana kļūst ne tikai efektīvāka, bet arī dabai draudzīgāka – zūdot nepieciešamībai dokumentus drukāt.

Papildu informācija:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, 
e-pasts: prese@varam.gov.lv 
www.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta