Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Starptautiskā projektā cīnīsies pret svešzemju sugu, īpaši Sosnovska latvāņa, izplatību Latvijā
15.05.2020
Lai sabiedrību informētu par invazīvo svešzemju sugu ietekmi uz cilvēka veselību un aizsargājamām dzīvotnēm, Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar vēl sešiem partneriem iesaistījusies starptautiskā projektā, kura laikā taps dokumentālā filma, sociālās reklāmas, kā arī plānots iznīcināt latvāņu audzes Teiču dabas rezervātā.

Speciālisti atzīst, ka svešzemju augu un dzīvnieku sugu izplatība rada ne tikai kaitējumu videi un cilvēku veselībai, bet arī ekonomiskos zaudējumus visās projektā iesaistītajās valstīs – Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā. Tomēr, neraugoties uz to, reģionā nav izstrādāts šādu sugu saraksts un trūkst informācijas par to faktisko izplatību patlaban un prognozēm nākotnē. Viena no sugām, kas rada vislielāko apdraudējumu, ir latvāņi.

Lai situāciju uzlabotu, kopīgā projektā apvienojušās Dabas aizsardzības pārvalde, Baltkrievijas Nacionālās zinātņu akadēmijas zinātniskais un praktiskais centrs par bioloģiskajiem resursiem, Daugavpils Universitāte, vides pārvaldītāji no Baltkrievijas Nacionālā parka “Braslavskije ozjora” (BY), Aukštaitijas Nacionālais parks un Labanoras reģionālais parks no Lietuvas, kā arī  biedrība “Dabas koncertzāle”, kas ir unikālu sabiedrības pasākumu organizētājs, un Valsts augu aizsardzības dienests no Latvijas.

Projekta mērķis ir dot iespēju iesaistītajām institūcijām vieni no otras mācīties, praktiski iesaistīties kopīgo invazīvo sugu problēmas risināšanā, īstenojot dažādus pasākumus. Piemēram plānots sagatavot sarakstus ar bīstamākajām svešzemju sugām, izstrādāt mūsdienīgu metodoloģiju monitoringa un uzraudzības veikšanai, kā arī īstenot monitoringu dabā un svešzemju sugu izplatības kartēšanu.

Dabas aizsardzības pārvaldes galvenās projekta aktivitātes ir latvāņu iznīcināšana Teiču dabas rezervātā 9 hektāru platībā, dokumentālās filmas un sociālās reklāmas izstrāde par latvāņiem, Infografiku izveide sabiedrībai par latvāņu ekoloģiju un invazīvām sugām un izzinošu galda spēļu izstrāde par latvāņa dzīves ciklu.

Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbība programmas projekta Nr. ENI-LLB-1-077 “Integrētā pārvaldība un pasākumu kopums, lai mazinātu invazīvo svešzemju sugu negatīvo ietekmi aizsargājamās teritorijās pārrobežu reģionā” izmaksas ir 560 390,94 eiro, no kuriem 90 % jeb 504 351,84 eiro veido Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta finansējums, 10% projekta partneru līdzfinansējums.  Dabas aizsardzības pārvaldes  plānotais finansējums projekta aktivitāšu īstenošanai ir 78 343,11 eiro, tajā skaitā 70 508,79 eiro veido Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta finansējums un 7 834,31 eiro Latvijas valsts finansējums. 

Detalizētāka informācija par projektu www.eni-cbc.eu/llb/en/projects vai www.daba.gov.lv

Plašāka informācija: :
Inese Matisāne
projekta koordinatore
e-pasts: Inese.Matisane@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
01.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta