Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J. Pūce: pašvaldībām būs pieejami līdzekļi projektiem, kas radīs jaunas darba vietas
29.04.2020
Rīga, 2020.gada 29. aprīlī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šodien attālinātā video sanāksmē tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvjiem. Ar LLPA biedriem, republikas pilsētu domju priekšsēdētājiem ministrs pārrunāja savu piedāvājumu efektīvākai Eiropas Savienības (ES) fondu investīciju izmantošanai, kas būtiski var sekmēt ekonomiskās aktivitātes veicināšanu reģionos pēc Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām, kā arī par prioritārajām jomām, kurām būtu nepieciešams aizņēmums pašvaldības investīciju projektu īstenošanai.
Ministrs Juris Pūce: “Lai šajos apstākļos nodrošinātu ekonomikas aktivitātes veicināšanu un rezultāti būtu sasniedzami, mums jāiet drosmīgiem, bet laika ziņā maziem soļiem. Proti, mums ir prioritāri jāīsteno aktivitātes, kas atstāj pozitīvu ietekmi uz tautsaimniecību jau šogad.”

Ministrs LLPA pārstāvjiem izklāstīja VARAM redzējumu efektīvākai ES fondu investīciju izmantošanai. Izvērtējot plānoto investīciju aktualitāti un nepieciešamību un ņemot vērā jaunos apstākļus ekonomikā reģionos un valstī kopumā, VARAM plāno pārdalīt finansējumu pašvaldību energoefektivitātes un uzņēmējdarbības infrastruktūras projektiem ar augstu gatavības pakāpi. Projekti varēs pretendēt uz finansējumu, balstoties uz projektu sasniedzamajiem rezultātiem un gatavības pakāpi, nevis pašvaldību kvotām. Tāpat ministrs uzsvēra, ka Latvijas 30 lielāko pašvaldību pieprasījums liecina, ka ir nepieciešamas papildu investīcijas pašvaldību ēku energoefektivitātes paaugstināšanai ar kopējo ES fondu finansējumu līdz 80 milj. eiro. VARAM ir sagatavojusi attiecīgu priekšlikumu par papildu finansējumu augstas gatavības pašvaldību ēku energoefektivitātes paaugstināšanas, kā arī uzņēmējdarbības infrastruktūras projektiem. Skatīt Ministra Pūces 200 miljonu eiro piedāvājums ekonomiskās aktivitātes veicināšanai reģionos”.  

Sarunas laikā LLPA biedri pauda atzinīgu vērtējumu valdības lēmumam un VARAM pozīcijai krīzes situācijā ekonomikā iepludināt resursus to stiprinot un meklēt veidus, kā sekmīgāk apgūt pieejamos ES fondu līdzekļus. Ministrs uzsvēra, ka šobrīd uzņēmējdarbības vidē valda liela nenoteiktība un laikā, kad lielie uzņēmumi savas investīcijas atliek, valsts un pašvaldību sektoram investīcijas būtu jāveic, kā arī jāmeklē veidi, kā noturēt nodarbinātību un ekonomisko aktivitāti.

Ministrs Juris Pūce: “Jā, piekrītu, ka šobrīd pašvaldību aizdevumu programmās ir mainīti noteikumi, kā minēja vairāki LLPA biedri, spēles laikā. Bet vēlos uzsvērt un aicinu ņemt vērā, ka šobrīd, līdz ar Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas noteikšanu ir pavisam cita spēle. Latvijas ekonomika šobrīd piedzīvo augstas nenoteiktības un zemas prognozējamības periodu. Nosacījumi ekonomikai un procesam ir mainīti visā pasaulē, tirgus noteikumi ir citi un mums tiem ir jāpielāgojas, meklējot veiksmīgākos risinājumus, ieguldot investīcijas tur, kur saredzam iespējami ātru pienesumu tautsaimniecībai, tostarp, nodrošinot jaunas darba vietas.”

Sarunas noslēgumā ministrs un LLPA pārstāvji vienojās par nepieciešamību šādas sanāksmes organizēt biežāk, lai nodrošinātu savlaicīgu aktuālo jautājumu apspriešanu.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478, e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
01.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta