Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pūce: Latvija un Somija sadarbosies mākslīgā intelekta jomā
26.03.2020
Rīga, 2020.gada 26.martā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Somijas Finanšu ministrijas pārstāvji šodien attālinātā video sanāksmē apsprieda sadarbību mākslīgā intelekta jomā, izvērtējot iespējas tehnoloģiju kopīgā izmantošanā un attīstībā.

Šobrīd, vērtējot proaktīvu un dzīvessituācijās balstītu valsts pakalpojumu attīstību, Latvija iespējas izmantot Somijas mākslīgā intelekta platformas AURORA AI sasniegumus, savukārt Somijas puse ieinteresēta Latvijas mašīntulkošanas un virtuālo asistentu platformas HUGO iespējās. Vienlaikus abas valstis dalīsies pieredzē datu apstrādes un pārvaldības jomās. Veiksmīga šādu platformu kopīga apvienošana nākotnē ļautu ne tikai mūsu iedzīvotājiem saņemt proaktīvus pakalpojumus, kas balstītos personalizētos ieteikumos un rekomendācijās noteiktās dzīves situācijās, bet ilgtermiņā tas ļautu veidot kopīgus pārrobežu pakalpojumus. Piemēram, iedzīvotājiem pārvietojoties starp valstīm, viņi varētu saņemt vienā sistēmā visus tos pakalpojumus, kas attiecīgajai personai nepieciešami vai pienākas abās valstīs, lai organizētu savu ikdienu, piemēram, ja uz Somiju dodas students vai uzņēmējs no Latvijas. 

Mākslīgā intelekta risinājumu attīstībai ir būtiska loma datos balstītas ekonomikas, valsts pakalpojumu un citu sabiedrības pieprasītu pakalpojumu izveidē. Lai izmantotu šīs iespējas, valstis šobrīd veic būtiskas investīcijas dažādos mākslīgā intelekta risinājumos un platformās. Nereti valstis paralēli attīsta līdzīgus risinājumus. VARAM ir rosinājusi meklēt veidus kā Latvija un citas valstis varētu sadarboties un koplietot jau radītas platformas, vai arī jaunas platformas izstrādāt kopīgi. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!): “Eiropas Savienības dalībvalstis var uzlabot savu efektivitāti sadarbojoties, kas ļautu valstīm koncentrēt savus pētniecības un attīstības resursus prioritārajām jomām, vienlaikus koplietojot jau izstrādātus risinājumus.  Ziemeļvalstis un Baltijas valstis ir uzskatāmas par līderiem Eiropas Savienībā digitālās transformācijas jomā valsts pārvaldē un Latvijas un Somijas sadarbības mērķis ir apliecināt šī reģiona potenciālu vienota digitāla tirgus attīstīšanā un unikālu pakalpojumu un platformu izveidē.” 

VARAM, Kultūras informācijas sistēmu centra un Somijas Finanšu ministrijas pārstāvji šodien videosanāksmes laikā vienojās par nākamajiem soļiem, lai valdību līmenī turpinātu ciešāku sadarbību mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošanā.

Papildu informācija:

Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478, e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.03.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta