Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VVD ārkārtējā situācijā turpina nodrošināt valsts kontroli vides aizsardzības jomā
18.03.2020

Valsts vides dienests (VVD), ievērojot noteiktos piesardzības un drošības pasākumus ārkārtējās situācijas laikā Latvijā, turpina strādāt, veicot likumdošanā noteiktos uzdevumus un īstenojot pasākumus, lai valstī tiktu ievēroti normatīvie akti vides aizsardzības, radiācijas drošības un kodoldrošības un dabas resursu izmantošanas jomās.

VVD atbilstoši savai kompetencei turpina izdot un saskaņot atļaujas (licences), tehniskos noteikumus un citus administratīvos aktus dabas resursu izmantošanai un piesārņojošo darbību veikšanai.

Piesārņojuma, atkritumu, zemes dzīļu un radiācijas drošības kontroles process pēc iespējas tiek organizēts attālināti – pārbaudot operatoru sniegtos datus, izmantojot informācijas sistēmas, bet papildus informāciju pierasot sniegt elektroniski vai telefoniski. Savukārt iekārtu klātienes apsekošana tiek veikta izvairoties no tiešiem sociāliem kontaktiem. Tāpat VVD turpina īstenot zvejas kontroli gan iekšējos, gan Baltijas jūras ūdeņos*.

Ņemot vērā šobrīd valstī noteiktos piesardzības un drošības pasākumus, aicinām iedzīvotājus ziņot tikai par vides pārkāpumiem, kas var radīt tūlītēju būtisku vides piesārņojuma risku. Vēršam uzmanību, ka, ārkārtējās situācijas apstākļos, VVD inspektori pastiprināti izvērtēs nepieciešamību klātienē apsekot notikumu vietas.

Lai maksimāli samazinātu koronavīrusa COVID-19 izplatību un mazinātu darbinieku inficēšanās riskus, VVD veiktas izmaiņas ikdienas darba organizēšanā. Šobrīd VVD ārējās sanāksmes tiek organizētas attālināti, līdz aprīļa beigām atcelta VVD nodarbināto dalība starptautiskos pasākumos Latvijas teritorijā, darbiniekiem maksimāli nodrošinātas iespējas strādāt attālināti. Tāpat attālināti tiek organizēts personāla atlases process – klātienes kandidātu atlases intervijas tiek aizstātas ar attālinātām video intervijām tiešsaistē, bet zināšanu pārbaudes testi tiek organizēti ar elektroniskā pasta starpniecību.

Atgādinām, ka kopš 12. marta VVD ir ierobežojis klātienes klientu apkalpošanu un konsultāciju sniegšanu, aicinot klientus nepieciešamības gadījumā sazināties telefoniski vai elektroniski. Informācija par iespējām saņemt konsultācijas attālināti pieejama http://www.vvd.gov.lv/jaunumi/2020/03/valsts-vides-dienests-ir-ierobezojis-klatienes-klientu-apkalposanu-aic?id=1142

* Papildus informācija par šobrīd spēkā esošajiem makšķerēšanas un zvejas liegumiem - http://www.vvd.gov.lv/jaunumi/2020/02/marta-sakas-divu-menesu-makskeresanas-liegums-no-laivam-kanalos-un-cau?id=1134

Papildu informācija:

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Valsts vides dienests
Tel. +371 25780460/ 26417267
E-pasts: mediji@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.04.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta