Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Digitālajā nedēļā aicinām iepazīt jaunus e-pakalpojumus un digitālos rīkus
26.02.2020

No 23. līdz 27. martam Latvijā norisināsies vienpadsmitā „Digitālā nedēļa”. Tās laikā  ikvienam ir iespēja piedalīties dažādās valsts un pašvaldību iestāžu, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu aktivitātes, apgūstot tehnoloģiju un e-pakalpojumu izmantošanu un uzlabojot savas digitālās prasmes. Par “Digitālajā nedēļā” plānotajām aktivitātēm plašāk varēs uzzināt tiešraidē ceturtdien, 27.februārī, tīmekļa vietnēs eprasmes.lv un mana.latvija.lv.

Eiropas Digitālās ekonomikas un sabiedrības (DESI) indekss 2019. gadā[1] rāda, ka digitālo prasmju — gan pamatprasmju, gan padziļinātu prasmju — līmenis Latvijā joprojām ir krietni zemāks par Eiropas Savienības (ES) vidējo rādītāju – tikai 48% cilvēku ir digitālās pamatprasmes (57% ES kopumā), savukārt padziļinātu prasmju aspektā plaisa starp Latviju un citām ES valstīm ir vēl lielāka. “Digitālās nedēļas” mērķis ir mazināt digitālo zināšanu plaisu, dot iespēju cilvēkiem apgūt jaunas prasmes un pielāgoties jaunajām situācijām darba tirgū.

27. februārī vebinārā tiks sniegta noderīga informācija ikvienam “Digitālās nedēļas” partneriem, kurš savā iestādē vai pašvaldībā plāno organizēt lekcijas, praktiskas nodarbības vai citas aktivitātes digitālo prasmju uzlabošanai.

Vebinārā būs iespējams uzzināt par vairāk nekā 20 dažādiem e-pakalpojumiem un brīvi pieejamiem digitālajiem rīkiem.  Nodarbinātības valsts aģentūra stāstīs, kā veidot efektīvu darba meklēšanas stratēģiju, izmantojot pieejamos e-vides risinājumus, Latvijas Zvērinātu notāru padome informēs par iespēju notāru “satikt” digitāli, tiešsaistes video režīmā, kā arī par citiem digitālajiem risinājumiem notāru pakalpojumu saņemšanai. Slimību profilakses un kontroles centrs prezentēs Veselības statistikas datubāzi, Tiesu administrācija atgādinās par tiesu darba datu publisko pieejamību. VSIA “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” informēs par “Digitālās nedēļas” laikā ieplānoto kibernakti, bet VSIA “Latvijas Vēstnesis” – par vietnes likumi.lv sniegtajām iespējām. Tāpat būs iespējams uzzināt par projektiem TechGirls un Women4IT, Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas jaunumiem, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes piedāvātajiem e-pakalpojumiem, 2020. gada Lauksaimniecības skaitīšanu, ko veiks Centrālā statistikas pārvalde, dažādiem atvērto datu resursiem, drošību internetā u.c.

Plašāka informācija par „Digitālās nedēļas” pasākumiem un tiešraidēm pieejama tīmekļa vietnē eprasmes.lv. „Digitālā nedēļa” tiek organizēta Eiropas kampaņas „ALL Digital Week 2020” ietvaros. To organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju. Pērn kampaņas laikā visā Latvijā tika organizēti 600 digitālajām prasmēm veltīti pasākumi, kuros piedalījās gandrīz 29 000 iedzīvotāju.

Informāciju sagatavoja:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.


Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.04.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta