Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM pārskata deklarēšanās kritēriju remigrācijas atbalsta pasākumu finansēšanā
2020.gada 14.februārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi un sabiedriskajai apspriešanai nodevusi Ministru kabineta (MK) noteikuma projektu “Grozījumi “Remigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtība””, lai remigrantiem padarītu pieejamāku pieteikšanos finansiāla atbalsta saņemšanai saimnieciskās darbības uzsākšanai. Projekts paredz, ka ilgstošu prombūtni varēs pierādīt arī ar ārvalsts iedzīvotāju reģistra izsniegtu izziņu par dzīvesvietu ārvalstīs vai arī ārvalsts nodokļu administrēšanas iestādes izziņu par veiktajiem nodokļu maksājumiem ārvalstīs.

VARAM jau divus gadus pēc kārtas rīko grantu konkursu ar mērķi sniegt atbalstu remigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai un īstenošanai. Atbalsts ir īpaši nozīmīgs tiem cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā no ilgstošas prombūtnes – ārvalstīs dzīvo vismaz trīs gadus, un vēlas uzsākt savu saimniecisko darbību. Reģionālo remigrācijas pasākumu ietvaros Latvijā no 2018. gada marta vidus līdz 2019. gada decembra beigām atgriezušās 388 ģimenes jeb 1055 cilvēki. Savukārt interesi par finansiālo atbalstu saimnieciskajai darbībai divu gadu laikā izrādījuši 349 interesenti, no kuriem iesniegti tika 32 pieteikumi, bet atbalstīti tika 14 projekti. Šajā gadā remigrācijas atbalsta pasākuma finansējumam paredzēti 200 000 euro.

Tomēr lielākā daļa remigrantu, kas izrādīja interesi par atbalsta saņemšanu, nespēja kvalificēties konkursam un izpildīt vienu no būtiskākajiem kritērijiem – apliecināt ilgstošu prombūtni ar deklarētās ārvalsts adreses norādīšanu Iedzīvotāju reģistrā. Šāds kritērijs tika izvēlēts, lai bez papildu informācijas pieprasīšanas remigrācijas atbalsta pasākuma dalībniekam plānošanas reģiona vērtēšanas komisija varētu pārliecināties par ilgstošas prombūtnes esamību.

Lai potenciālajiem remigrantiem padarītu pieejamāku pieteikšanos grantu konkursam, VARAM izstrādājusi noteikumu projektu, kas paredz, ka ilgstošu prombūtni varēs pierādīt ne tikai ar Iedzīvotāju reģistrā esošo informāciju, bet arī ar informāciju par ārvalstīs veiktajiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumiem un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, kas apliecinātas ar izziņām no ārvalsts kompetentajām iestādēm. Tāpat projekts paredz, ka ilgstošu prombūtni varēs pierādīt arī ar ārvalsts iedzīvotāju reģistra izsniegtu izziņu par dzīvesvietu ārvalstīs.

Noteikumu projekts izstrādāts, pildot valdības deklarācijā noteikto uzdevumu – turpināt remigrācijas programmu, kā arī īstenojot VARAM prioritāro pasākumu 2019.–2021.gadam, kas noteikts Diasporas likumā un izstrādājot reģionālos remigrācijas pasākumus.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
26.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta