Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Mitrāju mēneša turpinājumā Latgalē notiks “Zaļās pēcpusdienas” un pārgājiens Stompaku purvā
10.02.2020
Turpinot atzīmēt februāri kā mitrājiem veltītu mēnesi, Dabas aizsardzības pārvalde Latgales pusē aicina uz “Zaļo pēcpusdienu” sarunām par mitrāju nozīmi bioloģiskās daudzveidības veicināšanā un izzinošu pārgājienu Stompaku Purvā.

“Zaļās pēcpusdienas” notiks 11. februārī Varakļānu novadā,  13. februārī Gulbenes novadā un 9. februārī Madonas novadā. Savukārt pārgājiens  Stompaku purvā norisināsies sestdien, 15. februārī.

Latgales reģionālās administrācijas vecākā valsts vides inspektore Sintija Balode stāsta, ka mitrāji kā ekosistēma ir ļoti nozīmīgi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un tajos sastopama liela sugu dažādība. Mitrājiem ir nozīmīga loma arī cilvēka dzīvē, jo tie pilda rekreācijas un kultūrvēsturisko funkciju, uzkrāj ūdeni plūdu laikā un ir lielākie oglekļa uzkrājēji.

Viņa norāda, ka cilvēku neapdomīgas rīcības rezultātā arvien vairāk vērojama bioloģiskās daudzveidības samazināšanās, izmainot ekosistēmu dabisko vidi, tiek zaudētas daudzas nozīmīgas sugas.

Tieši tāpēc pasākumos plānots pievērst uzmanību tam, kādas dabas vērtības ir sastopamas starptautiski nozīmīgos mitrājos - Teiču purvā, Lielajā Pelečāres purvā, Lubāna mitrājā un runāt par to, kas un kāpēc samazina bioloģisko daudzveidību un ko ikviens sabiedrības pārstāvis var paveikt dabas vērtību saglabāšanai.

“Zaļo pēcpusdienu” dalībniekiem būs iespēja uzzināt par Dabas aizsardzības pārvaldes darbību un aktualitātēm, iepazīties ar dabas izglītības centra piedāvājumu un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Zaļās pēcpusdiena “Mitrāji un bioloģiskā daudzveidība” norisināsies:

 Varakļānu novada Stirnienes pagasta bibliotēkā  11.februārī plkst.14.00 (Stirnienes muiža, Varakļānu pagasts, Varakļānu novads)

Gulbenes novada Stradu pagasta bibliotēkā  13.februārī plkst.15.00 „Rotas”, Stradu pagasts, Gulbenes novads.)

Madonas novada Barkavas pagasta bibliotēkā 19.februārī plkst.14.00 (Brīvības iela 9, Barkava, Barkavas pagasts, Madonas novads)

Savukārt mitrāju iepazīšanai veltīts pārgājiens 15.februārī norisināsies akcijas “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē” laikā - kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāvi interesenti aicināti doties uz  dabas liegumu “Stompaku purvi”.

Pulcēšanās pārgājienam plkst.11.00. stāvlaukumā pie pagrieziena uz Partizānu mītni no autoceļa P 35  (koordinātas x- 712913- y- 340518 vai 57.158403 un 27.520752). Plānotais pārgājiena kopgarums – apmēram 8 kilometri.

Pārgājiena dalībniekiem nepieciešami ūdensnecaurlaidīgi apavi, iešanai dabā piemērots un ērts apģērbs. Dalība pārgājienā bez maksas, vēlama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot 29139677 (Regīna), e-pasts regina.indrike@daba.gov.lv

Starptautiskā Mitrāju diena tiek atzīmēta kopš Ramsāres, jeb Mitrāju konvencijas parakstīšanas 1971. gadā ik gadu 2. februārī. Konvencija ir vienīgais starptautiskais vides aizsardzības līgums, kas veltīts kādai noteiktai ekosistēmai, un tās misija ir mitrāju aizsardzība un apdomīga izmantošana. Latvija šai konvencijai pievienojās 1995. gadā.

Latvijā ir sešas īpaši aizsargājamas dabas teritorijas un to kompleksi, kas novērtēti kā starptautiski nozīmīgas mitrāju teritorijas jeb Ramsāres vietas: Engures ezers, Teiču un Pelečāres purvi, Kaņiera ezers, Ziemeļu purvi, Lubāna mitrāju komplekss un Papes mitrāju komplekss. Šogad Ramsāres vietu sarakstā plānots iekļaut arī visu ĶNP teritoriju.

Plašāka informācija:

Regīna Indriķe
Dabas aizsardzības pārvaldes
dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja
regina.indriķe@daba.gov.lv
Tālr.: 29139677

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta