Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J.Pūce: nenotikušās sēdes Rīgas domē ir atsevišķs pamats tās atlaišanai
06.02.2020

Rīga, 2020.gada 6.februārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) vērsīsies Saeimas Budžeta un finanšu komisijā, aicinot papildināt Rīgas domes atlaišanas likuma tiesisko pamatojumu atbilstoši aktuālajai situācijai, proti, papildināt likumprojektu ar likumā “Par pašvaldībām” noteikto- dome ir atlaižama, ja trīs sēdēs pēc kārtas nav piedalījies likumā noteiktais deputātu skaits.

J. Pūce: “Politiskā situācija Rīgas domē liecina par ilgstošu nestabilitāti un nespēju pieņemt pašvaldībai un iedzīvotājiem svarīgus lēmumus. Šajā situācijā sabiedrības interesēs ir pēc iespējas ātrāk atjaunot Rīgas domes darbību un vienīgais veids, kā to šobrīd panākt, ir atlaist Rīgas domi.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau vakar, 5. februārī saņēmusi Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova vēstuli “Par nenotikušām Rīgas domes sēdēm” un plānoto sēdi šodien 6. februārī.

Likums  “Par pašvaldībām” nosaka, ka sēde var notikt, ja tajā piedalās vairāk nekā puse no domes deputātiem, taču Rīgas domē uz trim ārkārtas sēdēm pēc kārtas nav ieradies likumā noteiktais deputātu skaits, par ko arī Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs šodien vēstulē informēja VARAM.  Līdz ar to, likums “Par pašvaldībām” nosaka, Saeima var atlaist domi, ja tā nav spējīga pieņemt lēmumus saistībā ar to, ka trīs sēdēs pēc kārtas nepiedalās vairāk nekā puse no attiecīgās domes deputātu kopskaita. Ņemot vērā iepriekš minēto tiesisko regulējumu, ir izveidojusies situācija, kas var būt kā atsevišķs pamats Rīgas domes atlaišanai.

Izvērtējot lietderības apsvērumus, ministrs secinājis, ka konkrētājā situācijā, kad Saeimā jau ir iesniegts un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā uz otro lasījumu Saeimā tika izskatīts ministrijas izstrādātais likumprojekts, izstrādāt jaunu Rīgas domes atlaišanas likumprojektu nav lietderīgi. Ministrs aicina Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju izskatīt VARAM iesniegtos priekšlikumus, kas vērsti uz Rīgas domes atlaišanas likuma tiesiskā pamatojuma papildināšanu atbilstoši aktuālajai situācijai, un virzīt tos kā komisijas priekšlikumus.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478, e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta