Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Starptautiskās atomenerģijas aģentūras dalībvalstis Rīgā diskutēs par jonizējošā starojuma objektu demontāžas un likvidēšanas plānošanu
03.02.2020
No 2020. gada 3. februāra līdz 7. februārim Rīgā Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs pulcēs Starptautiskās atomenerģijas aģentūras (turpmāk – SAEA*) dalībvalstis, lai seminārā diskutētu par jonizējošā starojuma objektu demontāžas un likvidēšanas plānošanu un apzinātu nepieciešamos uzlabojumus eksistējošiem mazu medicīnas, rūpniecisko un pētniecības objektu demontāžas un likvidēšanas plāniem.

Diskusijas norisināsies starptautiskā seminārā “Regional Workshop on Review and Improvement of Existing Decommissioning Plans for Small Facilities”, kas tiek organizēts reģionālā projekta ietvaros. Šī projekta** mērķis ir SAEA dalībvalstu spēju uzlabošana jonizējošā starojuma objektu demontāžas un likvidēšanas plānošanā un īstenošanā.

Drošas demontāžas un likvidēšanas tehnoloģiskie aspekti, kā arī problēmu kopums, kas saistīts ar objektu ekspluatācijas pārtraukšanas sociālajiem un finansiālajiem aspektiem, ir svarīgas diskusiju tēmas reģionālā līmenī.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Azerbaidžānas, Bulgārijas, Čehijas, Grieķijas, Ungārijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Slovēnijas un Uzbekistānas, kas pārstāvēs nacionālos regulatorus, dažādu jomu operatorus un organizācijas.

*SAEA – ir Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes paspārnē izveidota (1957.gadā) saistītā organizācija, kuras darbības galvenais mērķis ir kodolieroču neizplatīšana un kodolenerģijas drošas izmantošanas veicināšana miermīlīgiem mērķiem. Latvija šobrīd ir viena no 171 dalībvalstīm.

** RER9146 projekts veidots, lai atbalstītu Eiropas reģiona valstis objektu demontāžas un likvidēšanas plānošanā, jo īpaši attiecībā uz pētnieciskajiem kodolreaktoriem, rūpniecības, medicīnas un pētniecības objektiem.

Kristīne Kļaveniece
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Valsts vides dienests
Tel. +371 26417267
E-pasts: kristine.klaveniece@vvd.gov.lv  
www.vvd.gov.lv   

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta