Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Informācijas sabiedrības padomes sēdē diskutē par valsts digitālās konkurētspējas stiprināšanu
31.01.2020

30. janvārī Informācijas sabiedrības padomes sēdē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā diskutēja par nacionālās personu identifikācijas politikas attīstību. Padomes sēdē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji sniedza priekšlikumus vienotas valsts un pašvaldību platformas attīstībai, kas iedzīvotājiem sniegs iespējas vienuviet pārvaldīt visus tiem pienākošos atvieglojumus un valsts un pašvaldību iestādēm tos pārskatāmi administrēt.

Padomes sēdes laikā tika atbalstīta iniciatīvas “Par sadarbību Latvijas digitālās transformācijas procesā un datos balstītas sabiedrības un valsts attīstībā” aktualizēšana un izvēršana. Papildus tika pieņemts lēmums apstiprināt pārsektoru sadarbības rīcības plāna sagatavošanu, atbalstot indikatīvo mērķu virzienus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) koordinēt plāna izstrādi un 2020. gada 4.ceturksnī informēt Informācijas sabiedrības padomi par progresu.

Sēdē tika diskutēts par Atvieglojumu vienotās informācijas sistēmas (AVIS) īstenošanas gaitu un termiņiem, tā ir koplietošanas risinājums, lai nodrošinātu iedzīvotājiem, komersantiem, valsts iestādēm un pašvaldībām centralizētu valsts un pašvaldību piešķirto atvieglojumu uzskaiti un administrēšanu. Sistēma nodrošinās ērtu piekļuvi informācijai par personai piešķirtajiem atvieglojumiem, kā arī pilnvērtīgiem datiem par izmantotajiem atvieglojumiem.

Diskutēja arī par nacionālo elektronisko identifikāciju (eID) un iedzīvotāju tiesībām to visaptveroši izmantot digitālajā telpā, analogi kā personu apliecinošo dokumentu klātienē. Jau šobrīd Latvijas valsts eID iedzīvotājiem sniedz iespēju apliecināt savu identitāti elektroniski ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas Savienības valstīs, kuras tam ir gatavas.

Atbilstoši lemtajam, VARAM izstrādās grozījumus Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumā, lai garantētu iedzīvotāju tiesības visaptveroši izmantot eID kā autentifikācijas līdzekli digitālajā telpā.

Informācijas sabiedrības padome tika informēta arī par Latvijas digitālās transformācijas izvērtējumu un Satiksmes ministrijas informatīvo ziņojumu “Ceļvedis piektās paaudzes (5G) publisko mobilo elektronisko sakaru tīklu ieviešanai Latvijā”.

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20200305; 67026533
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv


Sabīne Spurķe
Ministru kabineta preses sekretāre
T. 67082919; 20604166
sabine.spurke@mk.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta