Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM iepazīstina ar priekšlikumiem valsts digitālās konkurētspējas stiprināšanai un iedzīvotājiem ērtas digitālās telpas izveidei
30.01.2020

2020.gada 30.janvārī Informācijas sabiedrības padomes sēdē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iepazīstināja ar redzējumu nacionālās personu identifikācijas politikas attīstībai, kā arī priekšlikumiem vienotas valsts un pašvaldību platformas attīstībai, kas iedzīvotājiem sniegs iespējas vienuviet pārvaldīt visus tiem pienākošos atvieglojumus un valsts un pašvaldību iestādēm tos pārskatāmi administrēt.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce uzsver: “eID ir jānodrošina neierobežota piekļuves iespēja kā valsts, tā privātās jomas pakalpojumu saņemšanai digitālajā vidē.”

Padomes sēdes laikā tika atbalstīta iniciatīvas “Par sadarbību Latvijas digitālās transformācijas procesā un datos balstītas sabiedrības un valsts attīstībā” aktualizēšana un izvēršana, lai organizētu sadarbību starp valsts sektoru, uzņēmējiem un akadēmisko vidi datos balstītu inovāciju veicināšanā ar mērķi sekmēt viedo risinājumu izveidi un eksportspēju, kā arī veidot modernu, videi draudzīgu un efektīvu dzīves telpu sabiedrībai. 

Sēdē informēja par Atvieglojumu vienoto informācijas sistēmu (AVIS), kas ir koplietošanas risinājums, lai nodrošinātu iedzīvotājiem, komersantiem, valsts iestādēm un pašvaldībām centralizētu valsts un pašvaldību piešķirto atvieglojumu uzskaiti un administrēšanu. Sistēma nodrošinās ērtu piekļuvi informācijai par personai piešķirtajiem atvieglojumiem, kā arī pilnvērtīgiem datiem par izmantotajiem atvieglojumiem.

Diskutēja arī par nacionālo elektronisko identifikāciju (eID) un iedzīvotāju tiesībām to visaptveroši izmantot digitālajā telpā, analogi kā personu apliecinošo dokumentu klātienē. Jau šobrīd Latvijas valsts eiD iedzīvotājiem sniedz iespēju apliecināt savu identitāti elektroniski ne tikai Latvijā, bet arī citās ES valstīs, kuras tam ir gatavas.

Atbilstoši lemtajam, VARAM izstrādās grozījumus Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likumā, lai garantētu iedzīvotāju tiesības visaptveroši izmantot eID kā autentifikācijas līdzekli digitālajā telpā.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta