Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J. Pūce: Ķekavas novada pašvaldība nav ievērojusi labas pārvaldības praksi
27.01.2020

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Ķekavas novada pašvaldībai norāda uz labas pārvaldības prakses neievērošanu sasaucot ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām. Ķekavas novada domes priekšsēdētāja izsludināja ārkārtas sēdi pēc pašvaldības darba laika beigām 2020.gada 24. janvārī plkst. 17:35 un sasauca to 20:40.  Ministrija sagaida skaidrojumu par domes ārkārtas sēdes sasaukšanas iemesliem un ārkārtas sēdes norises laiku, proti, uzsākot sēdi 20:40 un pabeidzot sēdi nākamās dienas rītā 04:44.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!): “Pašvaldību domes priekšsēdētāju pienākums ir organizēt domes darbu, tajā skaitā domes kārtējo un ārkārtas sēžu sasaukšanas norisi tā, lai tiktu ievērotas visu domes deputātu likumā noteiktās tiesības. Turklāt par tik nozīmīgu jautājumu lemšanu kā budžets, domes sēdes būtu jāorganizē, lai lēmumu pieņemšanā var piedalīties pēc iespējas vairāk deputātu, kas nodrošina izsvērta un pamatota lēmuma pieņemšanu, uzklausot visus viedokļus. Tāpat jānodrošina atbilstoši apstākļi, lai tik nozīmīgu jautājumu lemšanā domes sēdēs var piedalīties iedzīvotāju pārstāvji. Ministrija ne vien norāda uz tiesiskuma ievērošanu pašvaldībās, bet tik pat nozīmīgi ir aicināt pašvaldības ievērot labas pārvaldības principus kā krietnam un godprātīgam saimniekam, pārstāvot visu iedzīvotāju intereses.”

Pašvaldībai jāstrādā iedzīvotāju interesēs, nodrošinot gan pēc iespējas visu ievēlēto deputātu dalību svarīgu lēmumu pieņemšanā, gan arī īpaši gādājot, lai domes lēmumu pieņemšanā būtu iespēja piedalīties arī iedzīvotāju pārstāvjiem. VARAM norāda, ka vadīt domes ārkārtas sēdi nakts laikā ir slikta prakse. Papildus vērtējams arī tas, ka domes sēžu norisi nodrošina pašvaldības administrācijas darbinieki, kuru darba tiesiskās attiecības nosaka darba līgums. Saskaņā ar Darba likumu darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes. Līdz ar to arī domes ārkārtas sēdes sasaukšana pēc darba laika un brīvdienā rada arī papildus izdevumus. Šos līdzekļus varētu novirzīt citām pašvaldības vajadzībām.

Pašvaldībai ministrijā jāsniedz informācija par pašvaldības turpmāk plānoto rīcību, lai nepieļautu līdzīgu situāciju atkārtošanos, kā arī jāsniedz redzējums kā tā nodrošinās budžeta sagatavošanas un izskatīšanas procesu, atbilstoši labas pārvaldības principam un labas prakses paraugam.

Situācijā, kad netiek ievēroti labas pārvaldības principi un darbs netiek organizēts atbilstoši labas prakses paraugam, tiek skarta pašvaldības reputācija un autoritāte. Pašvaldībai ir būtiski izvērtēt savas rīcības radītās negatīvās sekas, par prioritāti izvirzot godprātīgu darbu sabiedrības interesēs.

Papildu informācija:
Agnese Vārpiņa
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026478, e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv
vwww.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta