Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM informē Valsts policiju par veikto pārbaudi saistībā ar Jelgavas pilsētas domes amatpersonu rīcību
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) veikusi pārbaudi saistībā ar Jelgavas pilsētas domes amatpersonu darbību SIA “Jelgavas tirgus” pārvaldībā un pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros nosūtījusi izvērtēšanai vēstuli Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei turpmākai rīcībai.

2019.gada 12.novembrī ministrija saņēma informāciju par iespējamiem pārkāpumiem Jelgavas pilsētas domes un domes priekšsēdētāja darbībā, bez ekonomiska pamatojuma pieņemot lēmumu par jaunā tirgus būvniecības pagarinājumu, kā rezultātā, iespējams, pašvaldībai ir nodarīti būtiski zaudējumi. Pamatojoties uz to, ministrija pieprasīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājam sniegt skaidrojumu par iespējamo pārkāpumu faktiem un apstākļiem. 2019.g. 3.decembrī ministrija saņēma Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vēstuli ar sniegto skaidrojumu. Izvērtējot saņemto informāciju, ministrija secināja, ka norādītie fakti, iespējams, satur noziedzīga nodarījuma pazīmes, līdz ar to pārbaudes veikšana saistībā ar iespējamajiem noziedzīgiem nodarījumiem ir izmeklēšanas iestāžu kompetencē.

Ministrija norāda, ka atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam par SIA “Jelgavas tirgus” pārvaldību paredzētos kapitāla daļu turētāja lēmumus pieņem pašvaldības domes priekšsēdētājs. Savukārt saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” pašvaldības lēmumiem jāatbilst Satversmei un citiem likumiem, kā arī Ministru kabineta noteikumiem, līdz ar to par kapitāla piesaisti SIA “Jelgavas tirgus” ir atbildīga Jelgavas pilsētas dome.

VARAM uzsver, ka ikvienas pašvaldības deputāti ir ievēlēti pārstāvēt sabiedrību un darboties tās interesēs, un jebkuri lēmumi attiecībā uz pašvaldības kapitālsabiedrību pārraudzību ir jāpieņem iedzīvotāju interesēs un, ņemot vērā labas pārvaldības prakses principus kopumā. Pašvaldības iedzīvotājiem kā kapitālsabiedrību netiešajiem īpašniekiem jābūt iespējai uzzināt un vērtēt, cik sekmīgi  tiek pārvaldītas pašvaldības kapitālsabiedrības. Jautājumā par kapitālsabiedrību darbību, to pārvaldību un citiem saistītajiem jautājumiem iedzīvotājiem jāsniedz pēc iespējas pilnīgāka informācija saprotamā un uztveramā veidā, kas veicinātu sabiedrības uzticību pašvaldību amatpersonām un valsts pārvaldei kopumā. Pretējā gadījumā pašvaldību amatpersonu nesaimnieciska un bezatbildīga rīcība veicina sabiedrības neuzticību vietējo pašvaldību spējai strādāt likumīgi un vietējo iedzīvotāju interesēs.

 

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 67026533, 20200305
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta