Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Ministrs Juris Pūce pārrunā nozares aktualitātes ar Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem
23.01.2020

Rīga, 2020.gada 23.janvārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) šodien tikās ar Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvjiem (SVF), lai pārrunātu aktualitātes par administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas gaitu, kā arī izaicinājumiem vides aizsardzībā un fiskālās ekonomikas jomā.

Šogad SVF delegācija padziļināti interesējās par administratīvi teritoriālās reformas (ATR) virzību un vides jautājumiem. SVF pārstāvji atzinīgi novērtēja ministrijas virzītās pašvaldību reformas mērogu un interesējās par reformas ietekmi uz pašvaldību pārvaldības efektivitātes celšanu, kā arī pašvaldību finanšu caurskatāmības jomu. Ministrs J. Pūce iepazīstināja ar reformas līdzšinējo virzību, norādot, ka tā norisinās atbilstoši Saeimas uzdevumam un ir viena no valdības prioritātēm. Kā vienu no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai stiprinātu pašvaldību pārvaldību un autonomiju, ministrs minēja viendabīgāku administratīvi teritoriālo iedalījumu ar izmēros salīdzināmām pašvaldībām, kam ir līdzvērtīgāka kapacitāte savu funkciju īstenošanai. Tāpat ministrs norādīja, ka, apvienojot pašvaldības, būs iespēja optimizēt pašvaldību iestāžu darbību efektīvākai publisko līdzekļu izmantošanai, tādējādi veidojot profesionālākas un veiktspējīgākas administratīvās struktūras. Ministrs informēja arī par citām aktualitātēm, kas saistītas ar pašvaldību pārvaldības jautājumiem, piemēram, ministrijas virzīto iniciatīvu iedzīvotāju līdzdalības veicināšanai un reformām, kas stiprinās reģionālo attīstību un veicinās jaunu darba vietu radīšanu Latvijas reģionos.

Attiecībā uz vides politikas jautājumiem ministrs informēja SVF par Latvijas plāniem virzībā uz klimatneitralitāti un ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu "Latvijas stratēģija klimatneitralitātes sasniegšanai līdz 2050.gadam", ko nākamnedēļ plāno skatīt Ministru kabinetā. J.Pūce iezīmēja arī ministrijas plānu par atkritumu apsaimniekošanas jomas pilnveidei būtiskiem pasākumiem, īpaši vēršot uzmanību uz tādu atkritumu veidu kā bioloģiski noārdāmo atkritumu, riepu un tekstilatkritumu savākšanu un pārstrādi. Tāpat ministrs arī informēja par jau paveiktajiem pasākumiem, lai stiprinātu Valsts vides dienesta kapacitāti.

SVF delegācijas vizītes mērķis ir izvērtēt Latvijas tautsaimniecības attīstību un riskus, novērtēt finanšu sektora stabilitāti, fiskālo politiku un, balstoties uz sniegto informāciju, izstrādāt rekomendācijas. SVF veido ikgadējo ziņojumu par Latviju, kuru izmanto arī citas starptautiskās organizācijas, kā Eiropas Komisija, OECD, starptautiskās kredītreitinga aģentūras u.c.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta