Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija būtiski uzlabo rezultātu OECD atvērto datu reitingā
22.01.2020

Latvija ir uzlabojusi savu pozīciju Atvērto datu indeksā (OURData index) par astoņām vietām, apsteidzot Lietuvu un Igauniju, un, salīdzinoši ar 2017.gadu, uzrāda 36% progresu. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ziņojumā “Government at a Glance 2019” norādīts, ka Latvija pietuvojusies vidējam OECD līmenim.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce: “Latvijas sasniegtais līmenis OECD Atvērto datu indeksā apliecina, ka Latvijas valsts pārvalde kļūst arvien atvērtāka gan sabiedrībai, gan iedzīvotājiem. Jānodrošina arvien plašāka iedzīvotāju piekļuve valsts rīcībā esošiem datiem, kas nav īpaši aizsargājami, lai to izmantošana sekmētu gan jaunu un inovatīvu produktu un pakalpojumu izveidi, gan arī uzņēmēju konkurētspēju starptautiskā vidē”.

OECD Atvērto datu indeksā tiek vērtēta valsts pārvaldes datu pieejamība, piekļūstamība un valsts atbalsts datu atkalizmantošanai. Valsts pārvaldes datu pieejamība ir atvērto datu politikas pamatā. Lielāka pieejamība ir saistīta ar ciešāku valsts sadarbību ar ieinteresētajām personām saistībā ar datu izplatīšanu un augstvērtīgu datu kopu publicēšanu. Valsts datu atkalizmantošana ir atkarīga no datu sniegšanas formāta un procedūras, kas ļauj datus izmantot ikvienam. Atvērto datu pieejamība nozīmē, ka informācija ir bezmaksas, brīvi pieejama bez atkalizmantošanas ierobežojumiem un, kuru var rediģēt un apstrādāt ar brīvi pieejamām lietojumprogrammām.

Viens no būtiskākajiem Latvijas pozīciju uzlabošanas kritērijiem ir Latvijas Atvērto datu portāla izveide, kā arī valsts ciešā sadarbība ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas uzņēmējiem, īstenojot Data driven nation aktivitāti. Tās ietvaros tika sekmēta gan valsts pārvaldes rīcībā esošo datu demokratizācija, gan arī uzņēmējdarbības veicināšana – izveidojot inovatīvus produktus un pakalpojumus, izmantojot jaunus datus.

Eiropas atkalizmantošanas indeksa pētījumā Latvija jau trešo gadu pēc kārtas uzrāda progresu, pakāpjoties no pēdējās 26. vietas 2016.gadā līdz 10.vietai 2019. gadā. Eiropas atkalizmantošanas indeksa pētījumā tiek vērtēta gan datu pieejamība, gan to kvalitātāte, kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālo portālu funkcionalitāte. Indeksā netiek vērtēta valsts pārvaldes rīcībā esošo atvēro datu ietekmi uz sociālekonomiskajiem rezultātiem, bet gan darbu, ko valsts pārvaldes veic, lai nodrošinātu pietiekamus apstākļus un stimulētu to atkalizmantošanu.

Latvijas Atvērto datu portāls darbojas kopš 2017.gada jūnija. Tajā valsts pārvaldes iestādes var publicēt to rīcībā esošos datus, kurus iedzīvotāji un uzņēmēji var izmantot pēc saviem ieskatiem. 2019.gada augustā valdība apstiprināja Latvijas Atvērto datu stratēģiju, kura paredz konkrētas aktivitātes arvien jaunu un augstvērtīgu valsts datu publicēšanu un pieejamību ikvienam interesentam.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr. 20200305; 67026533
prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta