Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM aicina piedalīties diskusiju forumā “Velo Forums 2020”
16.01.2020

Rīga, 2020.gada 16.janvārī – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar biedrību “Baltijas Vides Forums” un biedrību “Latvijas Riteņbraucēju apvienība” 22.janvārī organizē diskusiju forumu “Velo Forums 2020”. Forumā pārrunās velosatiksmes nozares aktualitātes, izaicinājumus  un veidus, kā pilnvērtīgi velosatiksmi integrēt kopējā transporta sistēmā. Forums vērsīs sabiedrības un politikas plānotāju uzmanību uz ieguvumiem, ko pārvietošanās ar velosipēdu sniedz, piemēram, dabas resursu saudzēšana, siltumnīcas efekta gāzu emisiju daudzumu samazināšana un veselības uzlabošana.

Velo forums notiks 22.janvārī viesnīcā “Tallink Hotel Riga” (Elizabetes iela 24, Rīgā) un pulcēs dažādu valsts un pašvaldību institūciju, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un velodraugus. Velo Foruma pirmajā daļā plānotas speciālistu prezentācijas, kur vienojošais temats būs visaptverošā Latvijas velo pētījuma rezultāti, mirkomobilitāte, velosatiksmes integrēšana sabiedriskā transporta sistēmā, velosatiksmes datu ievākšanas metodes, velosatiksmes novērtēšanas metodes pašvaldībās, velosatiksmes veicināšanas risinājumi pašvaldībās un velotransporta lomu klimata pārmaiņu mazināšanā.

Otrajā pasākuma daļā būs interaktīvas diskusijas grupās, kurās dažādu jomu speciālisti diskutēs par izaicinājumiem velosatiksmes attīstībai un sadarbības iespējām starp pašvaldībām un valsts institūcijām, kā arī meklēs risinājumus velosatiksmes straujākai attīstībai.

Interesentus aicinām reģistrēties Velo forumam līdz 2020. gada 17. janvārim (ieskaitot) ŠEIT vai neskaidrību gadījumā sazināties ar organizatoru pārstāvjiem Mārtiņu Grelu (e-pasts: martins.grels@varam.gov.lv, tālr. 66016 733) vai Līgu Pakalnu (e-pasts: liga.pakalna@bef.lv, tālrunis: 6735 7550). Ņemot vērā, ka pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots, apstiprinājums par Jūsu līdzdalību tiks atsūtīts pēc pieteikumu saņemšanas!

Velo Forumam tiks nodrošināta tiešraide, kas būs pieejama VARAM tīmekļa vietnē: /lat/video_tiesraide/.

Pašreiz vienīgais politikas plānošanas dokuments velosatiksmes attīstībai ir Velosatiksmes attīstības plāns 2018.-2020.gadam, ko izstrādājusi Satiksmes ministrija un kurā VARAM ir dots uzdevums īstenot Velo Forumu, lai pārrunātu attīstības perspektīvas un problēmjautājumus pašvaldībās par velosatiksmi. Attīstības jautājumus plānots iekļaut jaunajās Transporta attīstības pamatnostādnēs un, balstoties uz šajā forumā izskanējušām idejām, tiks sagatavoti priekšlikumi turpmākai velosatiksmes attīstības politikas plānošanai.


Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Grels
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
Telpiskās plānošanas departamenta
vecākais eksperts
Martins.Grels@varam.gov.lv

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533
prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Līga Pakalna
biedrība “Baltijas Vides Forums”
Liga.Pakalna@bef.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
20.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta