Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Projekta DigiBEST delegāciju iedvesmo Portugāles pieredze digitālajā transformācijā
16.12.2019

Starpreģionu sadarbības projekta DigiBEST, kuras vadošais partneris ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pirmā mācību vizīte notika Portugālē 2019. gada 9.-13.decembrī. Tās mērķis bija iepazīties ar Ziemeļportugāles reģiona (Penafiel) pašvaldības mērķiem un stratēģiju mazo un vidēju uzņēmumu (MVU) digitālās transformācijas jomā, labās prakses piemēriem, kā arī piedalīties pieredzes apmaiņas seminārā un diskusijās.


Partneru delegācijas dalībnieki bija ir 20 eksperti no piecām projekta dalībvalstīm, Penafiel reģiona pašvaldības vadītājs, pirmais sekretārs, uzņēmēji, valsts asociāciju vadītāji un pārstāvji. Šī bija pirmā projekta DigiBEST mācību vizīte InterregEurope programmas ietvaros. No Latvijas piedalījās VARAM (projekta vadošais partneris), Latvijas Universitātes, (projekta padomdevējs) un Jelgavas pilsētas pašvaldības Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra pārstāvji.

Partneru delegācija tika uzņemta “Intermunicipal Community of Tâmega and Sousa”, kur Penfafiel reģiona prezidents un pašvaldības vadītājs iepazīstināja ar situāciju reģionā, stratēģiju MVU digitalizācijas jomā un turpmākiem mērķiem arī DigiBEST projekta ietvaros. Vizīte turpinājās pašvaldībā Paços de Ferreira - Public Service Espaço Empresa / Business Space IAPMEI, kur partneri tika iepazīstināti ar publisko pakalpojumu kontaktpunktu iedzīvotājiem un topošajiem uzņēmējiem. Pašvaldībā arī izvietots biznesa inkubators un Nodarbinātības valsts aģentūra. Tālāk sekoja uzņēmumu apmeklējumi, lai praksē uzzinātu par digitālās transformācijas labo praksi: pirmais uzņēmums bija apavu ražotne Atlanta, kur tiek ražotas zoles izmantojot gan vecās ražošanas tehnoloģijas, gan pakāpeniski arī ieviešot jaunas digitālās ražotnes, tādējādi ietaupot cilvēkresursus. Problēma, kas vadībai vēl jāatrisina - kā paturēt darbiniekus, lai pēc digitalizācijas nebūtu tie jāatlaiž. Otrs bija ģimenes uzņēmums Artnovion, kas ļoti straujā laikā izaudzis līdz 15 darbiniekiem un piedāvā risinājumus akustisko iekārtu un dizaina jomā. Uzņēmuma moto ir: laba komanda, menedžments, IT izmantošana darbā un augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšana “reālā laikā”, kas uzņēmumam ļauj konkurēt ar pasaulē slavenām akustisko iekārtu firmām.

Papildus praktiskiem digitālās transformācijas piemēriem ražošanā, vizīte Tehnoloģiju un vadības augstskolā (Escola Suprior de Technologia e Gestao) sniedza ieskatu par akadēmiskās vides īstenoto sadarbību, iesaistot pētniekus un studentus digitālās transformācijas izpētes projektos un veidojot sadarbību ar jaunuzņēmumiem, tādējādi veicinot uzņēmumu un reģiona attīstību. Iepazītie projekti arī ietver rīku izpēti un izgatavošanu izejvielu materiālu efektīvai izmantošanai rūpniecībā, kā arī finanšu revīzijas procesu uzlabošana, ieviešot tajā viedo lēmumu atbalsta sistēmu.

Mācību vizītes noslēguma diena tika veltīta semināram un diskusijām ar visas DigiBEST projekta partnerības un delegācijas dalībniekiem. Diskusijas atklāja Tâmega un Sousa Starpvaldību padomes pirmais sekretārs, tās vadīja mācību vizītēs prezentētās labās prakses pārstāvji. Diskusiju forumā piedalījās arī Portugāles ieinteresēto pušu partneri - IAPMEI - Konkurētspējas un jauninājumu aģentūra, AEP - Portugāles biznesa asociācija un citi.

Pieredzes apmaiņas vizītes laikā tika secināts, ka ieguldījums uzņēmuma digitalizācijā apmeklētajos uzņēmumos ir ievērojams gan valsts un pašvaldību mērogā, gan arī uzņēmumu vidē. Pieejami daudz un dažādi stratēģiskie plāni un iestrādnes, pēc kuriem uzņēmumiem vadīties, veicot digitālo transformāciju, kā arī pieejami dažādi atbalstu tīkli MVU digitālās transformācijas līmeņa paaugstināšanā. Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra pārstāvis uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas galvenais speciālists Agris Kalniņš atzina, ka iegūtā pieredze tiks izmantota darbā ar MVU Zemgales reģionā, sniedzot konsultācijas IT jautājumos, rīkojot praktiskus seminārus un iepazīstinot uzņēmējus ar digitālām iespējām kā ikdienas darbā un komunikācijā ar klientiem, tā arī informējot par digitālās tranformācijas iespējām MVU.

Nākamā projekta DigiBEST mācību un pieredzes apmaiņas vizīte notiks Granādā (Spānija) 2020. gada 9. līdz 13. martā.

 Projekts tiek īstenots Eiropas Strukturālo un investīciju fondu mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” 2014.-2020.gadam INTERREG EUROPE starpreģionu sadarbības programmas “Biznesa vides digitālā transformācija”  DigiBEST ietvaros.

 

Vairāk par projektu:

/lat/darbibas_veidi/e_parv/digibest/?doc=27830

https://interregeurope.eu/digibest


Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533
prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
28.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta