Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Blīdenes pagasts saņem atzinību no VARAM par digitālo prasmju apgūšanu
09.12.2019
Brocēnu novada Blīdenes pagasts saņēmis īpašu atzinību no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” par digitālo prasmju apgūšanu un aktīvu iesaistīšanas programmas aktivitātēs. Blīdenes pagasts tika atzīst aktīvāko un zinošāko akcijas “Dienas bez rindām” laikā notikušajā interaktīvajā viktorīnā “Dari digitāli!”. 

Pateicību par aktīvo līdzdalību viktorīnā un lieliskajiem rezultātiem Blīdenes pagastam pasniedza VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, novēlot arī turpmāk pagasta iedzīvotājiem izmantot valsts piedāvātās digitālās iespējas – e-pakalpojumus, e-parakstu un citus r\īkus, kas var palīdzēt dažādas dzīves situācijas risināt digitāli.

“Blīdenes pagasts ir apliecinājums tam, ka e-pakalpojumi ir pieejami jebkur un ikviens var tos izmantot, neatkarīgi no savas atrašanās vietas. Ja nereti dzirdam pārmetumus, ka valsts un pašvaldību iestādes koncentrējas lielajās pilsētās, uz kurām ir grūti nokļūt, tad e-pakalpojumi “nojauc” barjeras un dod mums iespēju sev nepieciešamos pakalpojumus saņemt mājās, bibliotēkā, jebkurā tuvākajā vietā, kur pieejams dators un internets, netērējot laiku ceļam līdz iestādei,” sacīja A.T. Plešs. Viņš arī atgādināja, ka pašlaik portālā Latvija.lv pieejami vairāk nekā 700 dažādi valsts un pašvaldību pakalpojumi ikvienai dzīves situācijai. “Ar pārliecību varam teikt, ka Latvija jau ir digitāla, mums atliek vien izmantot dotās iespējas!”


Ministrijas pasniegto atzinības rakstu papildināja muzikāls priekšnesums un pieredzes stāsts, ko  sniedza mūziķe Māra Upmane – Holšteina, kura ir bijusi arī programmas “Mana Latvijas. Dari digitāli!” vēstnese. Viņa ne tikai priecēja ar mūziku, bet arī stāstīja savu pieredzi e-pakalpojumu lietošanā, īpaši laikā, kad ģimenē piedzima bērni un bija nepieciešams kārtot dažādus pabalstus.

Iniciatīvas “Dienas bez rindām” mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē. Šogad akcija noritēja no 30.septembra līdz 4.oktobrim. Šajā laikā alsts un pašvaldību iestādēs un bibliotēkās vērās vairāk nekā 5000 iedzīvotāju, no tiem 67% saņēma konsultācijas tieši par dažādu e-pakalpojumu izmantošanu.

“Dienas bez rindām” laikā pirmo reizi tika rīkota interaktīva viktorīna, kurā varēja piedalīties ikviens interesents. Atbildot uz jautājumiem par dažādiem valsts piedāvātajiem digitālajiem risinājumiem, dalībnieki gan pārbaudīja savas zināšanas, gan ieguva informāciju par e-pakalpojumiem. Viktorīnas mērķis bija ne tikai izglītot iedzīvotājus par e-pakalpojumiem, bet arī noskaidrot e-lietās erudītāko Latvijas apdzīvoto vietu vai iestādi. Apkopojot rezultātus, par aktīvāko un zinošāko tika atzīts Blīdenes pagasts. Viktorīnā piedalījās gan bibliotēkas, gan pagasta pārvaldes apmeklētāji, kā arī liels skaits pamatskolas skolēnu.

Arī šodien pasākuma laikā ikviens klātesošais varēja pārbaudīt un atsvaidzināt savas zināšanas, piedaloties viktorīnā par e-pakalpojumiem. Klātesošie ar lielu azartu atbildēja uz jautājumiem, sacenšoties par digitālā blīdenieša “titulu”.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv


Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/. 


Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr.2.2.1.1/17/I/015 “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
24.01.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta