Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija Pasaules radiosakaru konferencē WRC-19 ir sasniegusi noteiktos uzdevumus un iezīmējusi jaunus sasniedzamos mērķus
25.11.2019

Latvija, kuru pārstāvēja VAS „Elektroniskie sakari” (VAS ES) kopā ar Satiksmes ministrijas (SM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem, Pasaules radiosakaru konferencē WRC-19, veiksmīgi sadarbojoties ar pārējām pasaules valstīm, ir sasniegusi noteiktos uzdevumus un iezīmējusi jaunus nozīmīgus sasniedzamos mērķus elektronisko sakaru nozarei tuvāko četru gadu laikā un plānus nākamajai pasaules radiosakaru konferencei 2023. gadā.

Kā daži no būtiskākajiem sasniegumiem šajā konferencē, veiksmīgi rodot daudzpusējus kompromisus ar citām valstīm, ir jāatzīmē papildus joslu identificēšana mobilo skaru jeb 5G attīstībai 24.25-27.5 GHz, 37-43.5 GHz, 45.5-47 GHz, 47.2-48.2 un 66-71 GHz joslās; kuģošanas drošības uzlabošana izmantojot globālās jūras negadījumu un drošības sistēmas (GMDSS) iespēju un kapacitātes paplašināšanu; WiFi tīklu regulējuma pārskatīšana, kas ļauj izvērst jaunus WiFi tīklus, vienlaikus nodrošinot traucējumu aizsardzību esošajiem satelītu tīkliem 5 GHz joslā; zemes izpētes satelītu (arī meteo) kvalitatīvas darbības nodrošināšana 22.55-23.15 GHz joslā līdzpastāvot citiem radiosakaru veidiem.

Viedo transporta sistēmu attīstībai ir ielikts stūrakmens apstiprinot Starptautiskās Telesakaru savienības (ITU) ieteikumu (standartu) par intelektiskā transporta sistēmām (ITS), kas ļaus savienot transportlīdzekļus, uzlabos satiksmes pārvaldību un palīdzēs drošākai braukšanai uz autoceļiem. Savukārt, lai uzlabotu dzelzceļa satiksmes kontroli, pasažieru drošību un vilcienu ekspluatācijas drošību, apstiprināta rezolūcija par dzelzceļa radiosakaru sistēmām starp vilcienu un sliežu ceļu (RSTT).

Daudz diskusiju izraisīja jautājumi par satelītu orbītu un frekvenču noteikšanu, jo šie ir vieni no dārgākajiem pasaules radiofrekvenču resursiem, tomēr arī šajos jautājumos izdevās rast risinājumus, lai izstrādātu normatīvās procedūras, kas atvērs plašas iespējas nākamās paaudzes sakariem no satelītiem. Satelītu “mega zvaigznāji”, kas sastāvēs no simtiem līdz tūkstošiem satelītu zemas Zemes orbītā, kļūs par populāru un ērtu risinājumu globālajām telekomunikācijām, nodrošinot sakaru, gan izpētes pakalpojumus tautsaimniecības vajadzībām un daudzām industrijām.

Pasaules radiosakaru konferences organizē ITU, kas ir Apvienoto Nāciju Organizācijas specializētā aģentūra, kura atbild par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstību pasaulē. Konference tiek rīkota ik pēc četriem gadiem, un šogad tā notika Ēģiptē. Ēģiptes valsts uzņēma pie sevis visu pasaules valstu labākos sakaru nozares ekspertu un politikas veidotājus, nodrošinot labus darba un tikšanās apstākļus vairāk nekā 3300 delegātiem no 193 valstīm.

Par VAS ES
VAS ES ir valsts akciju sabiedrība, kas nodrošina ierobežoto resursu - radiofrekvenču spektra un numerācijas - drošu un kvalitatīvu pārvaldību, radot priekšnosacījumus elektronisko sakaru tirgus attīstībai atbilstoši sabiedrības un valsts interesēm. Vairāk: http://www.vases.lv/

Informāciju sagatavoja:
Evija Pastalniece
VAS “Elektroniskie sakari” sabiedrisko attiecību vadītāja
evija.pastalniece@vases.lv, Tālr.: 22 328 040

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta