Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Pūce: kaimiņvalstis izvērtē iespēju pārņemt Latvijas pieredzi
21.11.2019
Igaunija, 2019.gada 21.novembrī – No 21. līdz 22. novembrim Tāgeperā notiek par reģionālās attīstības jautājumiem atbildīgo Baltijas valstu ministru sanāksme, kurā tiks pārrunāta valstu pieredze reģionālās un vietējās pārvaldes darbības uzlabošanas, uzņēmējdarbības veicināšanas reģionos un atbalsta mehānismu demogrāfijas izaicinājumu risināšanai jomā.

Baltijas valstu ministru sanāksmes mērķis ir pieredzes apmaiņa un sadarbības stiprināšana reģionālajā attīstībā, lai Latvijai, Lietuvai un Igaunijai sadarbojoties, Baltijas reģions kļūtu arvien nozīmīgāks reģionālās attīstības jomā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce: “Baltijas valstīm ir kopīgi izaicinājumi reģionālā attīstībā, šī sanāksme ir iespēja dalīties ar labāko pieredzi par uzņēmējdarbības atbalsta nodrošināšanu un iespējamiem risinājumiem, kas piemērojami tām teritorijām, kurās iedzīvotāju skaits samazinās. Mūsu kaimiņu kolēģiem īpaši interesanta ir Latvijas jau uzkrātā pieredze pašvaldību reformas virzīšanā un uzņēmējdarbības veicināšanas atbalsta programmas reģionos.”

Sanāksmē plānots pārrunāt Baltijas valstu aktualitātes reģionālajā attīstībā, kad pašreizējais Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gadam plānošanas periods tuvojas beigām, bet par nākamo ES fondu plānošanas periodu aktīvi tiek diskutēts. Ministri apspriedīs arī kopīgos izaicinājumus, intereses un iespējamos risinājumus attiecībā uz ES fondu 2021.-2027.gadam izmantošanu reģionālās attīstības veicināšanai. Latvijā, īstenojot ES fondu 2014.-2020.gadam projektus uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos, pašlaik ir radītas ap 1099 jaunas darba vietas un piesaistīti ap 140 miljonu EUR privātu ieguldījumu. Šāda atbalsta projektus ir būtiski īstenot arī nākotnē, jo tie veicina labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi reģionos, sagatavojot vietu uzņēmējiem un ceļot to produktivitāti. Līdztekus nākotnē ir būtiski sniegt atbalstu cilvēkkapitāla piesaistei reģionos, kā arī pakalpojumu efektivitātes uzlabošanai reģionos atbilstoši demogrāfiskajiem izaicinājumiem.

Ministri diskutēs arī par atbalsta pasākumiem reģionu attīstībai, ņemot vērā demogrāfiskās izmaiņas reģionos. Reģionālās attīstības izaicinājumi un nepieciešamība pielāgot pakalpojumu tīklu iedzīvotāju skaita izmaiņām konkrētās teritorijās, uzlabojot to efektivitāti un pieejamību, nosaka, ka būtiski ir rast inovatīvus, nebijušus risinājumus un alternatīvus atbalsta veidus publiskās pārvaldes darbībai un sniegto pakalpojumu efektīvai īstenošanai, kā arī teritorijās esošo aktuālāko izaicinājumu pārvarēšanai un konkurētspējas celšanai.

Ministrs Juris Pūce sanāksmē plāno dalīties ar Latvijas pieredzi administratīvi teritoriālās reformas īstenošanā un iecerēm attiecībā uz reģionālā pārvaldes līmeņa darbības pilnveidošanu, it sevišķi teritoriālās “saraušanās” (iedzīvotāju skaita samazināšanās), adaptācijas un uzņēmējdarbības veicināšanas kontekstā.

Par reģionālās attīstības jautājumiem atbildīgo Baltijas valstu ministru sanāksme notiek vienreiz gadā un tajā piedalās ministri un viņu delegācijas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Nākamgad sanāksme notiks Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, 20200305
e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta