Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Rīgā norisināsies pasaules mēroga jūras telpiskās plānošanas forums
11.11.2019
2019.gada 19. līdz 21.novembrī Rīgā norisināsies vērienīgs pasaules mēroga jūras telpiskās plānošanas forums, kas pulcēs vairāk nekā 300 dalībnieku no 57 pasaules valstīm. Foruma mērķis ir veicināt efektīvāku pārrobežu sadarbību, kā arī gūt zināšanas un dalīties pieredzē par jūras telpiskās plānošanas risinājumiem globālā un reģionālā mērogā.

Jūras telpiskās plānošanas (JTP) forums apvieno trīs starptautiskus pasākumus – VASAB (Baltijas jūras reģiona valstu ministriju sadarbība telpiskajā plānošanā un attīstībā) organizēto 3.Baltijas jūras plānošanas forumu, Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzfinansētā projekta “Pan Baltic Scope” noslēguma konferenci un Eiropas Komisijas Jūrlietu un zivsaimniecības ģenerāldirektorāta un UNESCO Starpvaldību okeanogrāfijas komisijas 4.Starptautisko JTP forumu.

Forumu ar uzrunām atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, Latvijas Universitātes rektora pienākumu izpildītājs prof. Indriķis Muižnieks, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas jūrlietu un zivsaimniecības ģenerāldirektorāta, UNESCO Starpvaldību okeanogrāfijas komisijas, Zviedrijas jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes aģentūras un VASAB sekretariāta.

Līdz ar plašo dalībnieku pārstāvniecību, Foruma laikā būs iespēja iepazīt un gūt zināšanas, kā JTP jautājumi tiek risināti dažādos jūras baseinos globālā mērogā. Foruma darba semināros un plenāriju sesijās tiks uzsvērtas globālas un reģionālas JTP tēmas, pārrunāta plānošanas pieredze pārrobežu un starpnozaru sadarbībā, valstīm daloties pieredzē ar plānojumu izstrādi un turpmākiem izaicinājumiem. Pasākumā tiks prezentēti projekta “Pan Baltic Scope” rezultāti, savukārt, uzsverot jauniešu un studentu iesaisti plānošanā, atsevišķa diskusija būs veltīta jauno plānotāju skatījumam uz jūras baseinu nākotnes attīstības scenārijiem.

JTP forums norisināsies Latvijas Universitātes Torņakalna akadēmiskajā centrā no 2019.gada 19. līdz 21.novembrim. Forumu organizē VASAB sekretariāts sadarbībā ar projekta “Pan Baltic Scope” partnerību, Eiropas Komisijas Jūrlietu un zivsaimniecības ģenerāldirektorātu, UNESCO Starpvaldību okeanogrāfijas komisiju un Latvijas Universitāti.

VASAB ir Baltijas jūras reģiona valstu ministriju sadarbība telpiskajā plānošanā un attīstībā, tā apvieno 10 valstis – Baltkrieviju, Dāniju, Igauniju, Krieviju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Somiju, Vāciju un Zviedriju. Latviju VASAB sadarbībā pārstāv Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Kopš 2007.gada VASAB sekretariāts atrodas Rīgā. Plašāka informācija par VASAB atrodama www.vasab.org.

Plašāka informācija par Jūras telpiskās plānošanas forumu pieejama www.panbalticscope.eu/mspforum.

Informāciju sagatavoja:
Liene Strazdiņa
Baltijas jūras valstu telpiskās plānošanas iniciatīvas VASAB sekretariāts
Liene.Strazdina@vasab.org

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
14.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta