Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
"5G Techritory” forumā vadošie nozares lēmumu pieņēmēji noteiks 5G nākotni Eiropā
29.10.2019

No 2019. gada 27. līdz 29. novembrim Rīgā norisināsies viens no pasaulē nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem - otrais ikgadējais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”. Forums pulcēs līdz 1000 vadošos 5G ekosistēmas dalībniekus: politikas veidotājus, nozīmīgāko nozares organizāciju līderus un globālos un reģionālos biznesa līderus no Eiropas, ASV un Āzijas, kas noteiks tālāko 5G tehnoloģiju attīstību.  

Pasākuma laikā notiks augsta līmeņa biznesa un politiskas diskusijas par aktualitātēm 5G tehnoloģijas globālajā komercializēšanā, ar to saistītajiem inovatīviem biznesa modeļiem un iespējamajiem 5G pārrobežu sadarbības projektiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta tādām tēmām kā viedā pilsēta (Smart City), viedā mobilitāte (Smart Mobility), viedā rūpniecība (Industry 4.0) un viedā mediju vide un izklaides industrija (Smart Media & Entertainment).

Foruma ietvaros augsta līmeņa apaļā galda diskusiju rīkos Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ciešā sadarbībā ar “5G Techritory” foruma organizētājiem – VAS “Elektroniskie sakari”, Ziemeļvalstu Ministru padomes izveidoto augsta līmeņa digitalizācijas ekspertu grupu (HNG-DIGITAL) un LR Ekonomikas un Satiksmes ministrijām. Diskusijas dalībnieki pārrunās 5G ieviešanas pieredzi Baltijas jūras reģiona valstīs, vienosies par turpmāko rīcību “5G Techritory” sadarbības platformas attīstībā un pārrunās nākotnes reģionālas nozīmes pārrobežu 5G projektu īstenošanu.

Balstoties uz diskusijas laikā pārrunāto, tiks sagatavots Kopīgs paziņojums par galvenajiem uzdevumiem un rīcību 5G ieviešanai Baltijas jūras reģionā. Kopīgais paziņojums tiks iesniegts arī Margaretei Vestagerei (Margrethe Vestager), jaunajai Eiropas Komisijas Konkurences komisārei, kas Eiropas Komisijas Viceprezidenta amatā būs atbildīga arī par Eiropas sagatavošanu digitālajam laikmetam.

Foruma laikā apmeklētāji varēs ne tikai ieklausīties nozares līderu uzrunās un paneļdiskusijās paustajos viedokļos, bet arī piedalīties divpusējās tikšanās un citos ar forumu saistītos oficiālos pasākumos. Foruma dienās notiks pasaulē pirmais starptautiskais 5G politikas veidotāju hakatons, kurā tiks meklēti risinājumi veiksmīgākai 5G ieviešanai reģionā, augsta līmeņa apaļā galda diskusija par aktuāliem 5G pārrobežu projektiem Baltijas jūras reģionā, kā arī klātesošie varēs iepazīt jaunākās tehnoloģijas izstādē “Meet the 5G technology”.

Forumu būs iespējams apmeklēt tikai ar īpašiem ielūgumiem. Reģistrācija dalībai forumā šobrīd ir atvērta, un interesenti, kuri nav saņēmuši ielūgumu, ir aicināti pieteikties www.5GTechritory.com. Pretendenti dalībai forumā tiks individuāli izvērtēti un tikai apstiprinātajiem dalībniekiem tiks nodrošināta bezmaksas ieeja pasākumā. 

Rīga kā foruma norises vieta izvēlēta gan, pateicoties Latvijas valdības aktīvajam atbalstam piektās paaudzes tehnoloģiju ieviešanā, gan tam, ka jau vairākus gadus Latvija pēc vairākiem galvenajiem mobilo telekomunikāciju pakalpojumu izmantošanas rādītājiem atrodas starp pasaules vadošajām valstīm, kā arī ir viena no pirmajām valstīm Eiropā, kur uzsākta 5G sakaru tīkla ieviešana. Piemēram, saskaņā ar Eiropas Komisijas Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa (DESI) 2019. gada ziņojumu, Latvija atrodas trešajā vietā Eiropā pēc 5G ieviešanas gatavības. 

“Mums ir patiess prieks uzņemt Latvijā starptautiskos ekspertus un augsta līmeņa amatpersonas, kuras piedalīsies “5G Techritory” forumā. Tas sniegs mums iespējas daudz labāk izprast nākamās paaudzes tehnoloģiju ieguvumus un liks pamatus sekmīgai pārrobežu sadarbībai 5G potenciāla pilnvērtīgai izmantošanai.” Krišjānis Kariņš, Latvijas Republikas Ministru prezidents

Ieviešot 5G, sadarbība ir panākumu atslēga. Tāpēc svarīgi, lai politikas lēmumu pieņēmēji strādātu roku rokā ar industrijas līderiem.  

“Ar “5G Techritory” Latvija un LMT kā foruma stratēģiskais partneris ir uzņēmušies 5G tehnoloģiju virzītāja lomu visā Baltijas jūras reģionā. Pirmā foruma ietvaros notikušās apņemšanās šobrīd jau iegūst konkrētas aprises, un esmu pārliecināts, ka arī otrais forums radīs jaunas idejas un partnerības inovācijām.” Juris Binde, LMT prezidents

5G Techritory ir vairāk nekā ikgadējs pasākums. Tā ir ilgtermiņa sadarbības platforma pārrobežu, starplīmeņu un starpnozaru sadarbībai ilgtspējīgas 5G ekosistēmas attīstībai Baltijas jūras reģionā, kas tapusi sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomi, kuras viena no prioritātēm ir digitalizācijas attīstība Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Tagad šis reģions, ko veido 9 valstis ar vairāk nekā 150 miljoniem iedzīvotāju, ir gatavs uzņemties līderību 5G dienaskārtības noteikšanai 2020. gadā un nākotnē.

Forumu organizē VAS “Elektroniskie sakari” sadarbībā ar Starptautisko Telekomunikāciju savienību (ITU), piedaloties Eiropas Komisijas DG Connect un ar būtisku Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras līdzdalību. Šogad forums  norisinās zem LIAA izveidotā Magnetic Latvia zīmola, tā simbolizējot 5G nozares nozīmību Latvijas eksportspējas stiprināšanā. Foruma stratēģiskais partneris ir Latvijas Mobilais Telefons (LMT), savukārt, ģenerālsponsori – Rohde & Schwarz un Huawei.

Foruma starptautiskie partneri – Cisco, Microsoft, Qualcomm Incorporated, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs, 5G Automobiļu asociācija (5GAA), 5G Infrastruktūras asociācija (5G IA), 5G Saistīto nozaru un automatizācijas alianse (5G-ACIA), EMEA Satelītu operatoru asociācija (ESOA), ERTICO, Eiropas Telekomunikāciju standartu institūts (ETSI), Globālā mobilo sakaru piegādātāju asociācija (GSA), Globālā bezpilota lidaparātu satiksmes vadības asociācija (GUTMA) un Lielbritānijas vēstniecība Rīgā.


Evija Pastalniece
VAS “Elektroniskie sakari” sabiedrisko attiecību vadītāja
evija.pastalniece@vases.lv, Tālr.: 22 328 040

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta