Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM piedalīsies Ziemeļvalstu un Baltijas valstu konferencē par drošu, ilgtspējīgu un digitālu Eiropu
24.10.2019

2019.gada 25.oktobrī, Īrijā, notiks Ziemeļvalstu un Baltijas valstu (NB8) konference, kurā tiks  apskatīti jauni drošības izaicinājumi, digitālā programma, ilgtspējīga ekonomika un iespējas paplašināt plašākus politiskos, kultūras, sociālos un vides sakarus starp Īriju un NB8 valstīm.

Latvija ierindojusies ceturtajā vietā kā valsts ar visaugstāko brieduma pakāpi e-pārvaldes jomā, secināts Eiropas Komisijas ikgadējā e-pārvaldes pētījumā (eGovernment Benchmark), kurā vērtē informācijas komunikācijas tehnoloģiju izmantošanu valsts pārvaldē Eiropas Savienībā.

Konferencē Latviju pārstāvēs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks digitālās dienaskārtības jautājumos Rolands Strazdiņš un uzstāsies ar prezentāciju “Digitālā transformācija - platforma inovācijām valsts sektorā”.

Ministra padomnieks norāda: “Latvija ir digitāli attīstīta ar vienu no efektīvākajām interneta infrastruktūrām Eiropā, aktīvu jaunuzņēmumu vidi, augošu IT industriju un digitāli aktīvu sabiedrību. Valsts pārvalde pēdējā desmitgadē ir mērķtiecīgi veikusi digitālo transformāciju, attīstot un pilnveidojot, piemēram, oficiālo e-adresi un Atvērtos datus, kā arī apmācot ar digitālām prasmēm ne tikai ierēdņus, bet arī bibliotekārus un skolotājus.“

Prezentācijas laikā tiks iezīmēti šādi temati – Latvijas pieredze pārvaldes digitālajā transformācijā, uzsverot īstenotās reformas valsts pakalpojumu sistēmas sakārtošanā un pakalpojumu digitalizācijā, valsts stratēģisko fokusu un panākto progresu atvērto datu jomā un uz datiem balstītu inovāciju attīstībā valstij cieši sadarbojoties ar akadēmisko un privāto sektoru.

NB8 (Nordic – Baltic Eight) formātā ietilpst Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība ir ļoti cieša jau kopš paša 1990. gadu sākuma, kad aktīvs bija N5+B3 ietvars, kas 2007. gadā pārtapa par NB8 formātu. No 2008. gada Baltijas valstis uz līdztiesīgiem pamatiem ir iesaistījušās NB8 sadarbības koordinēšanā. Šajā ietvarā notiek regulāras parlamentāriešu, premjerministru, ministru, valsts sekretāru, ārlietu ministriju politisko direktoru tikšanās, kā arī ekspertu konsultācijas, kad tiek pārrunāti aktuāli dažādu jomu reģionālās sadarbības un starptautiskās dienaskārtības jautājumi.

2010. gadā Latvija pirmo reizi pildīja NB8 ārlietu ministriju sadarbības koordinatora funkcijas.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 20200305; 67026533
prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta