Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Latvija novērtēta kā valsts ar vienu no augstākajām brieduma pakāpēm e-pārvaldes jomā
21.10.2019
Rīga, 2019.gada 21.oktobrī – Latvija ierindojusies ceturtajā vietā kā valsts ar visaugstāko brieduma pakāpi e-pārvaldes jomā, secināts Eiropas Komisijas (EK) ikgadējā e-pārvaldes pētījumā (eGovernment Benchmark), kurā vērtē informācijas komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izmantošanu valsts pārvaldē Eiropas Savienībā.

Digitālās transformācijas norise Latvijā novērtēta sekmīgi, starp 36 valstīm Latvijas veiktspēja vērtēta kā ceturtā labākā ar strauji augošu digitālo pakalpojumu piedāvājumu kopvērtējumā ar lietotāju skaita pieaugumu. Top 5 veido: Malta, Igaunija, Austrija, Latvija un Lietuva.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics: “Esam gandarīti par Eiropas Komisijas augsto novērtējumu Latvijas digitālās pārvaldes attīstībā. Jau šobrīd iedzīvotājiem ir pieejami vairāk nekā 700 pakalpojumu dzīves situāciju risināšanai elektroniski. Šobrīd praktiski visas biežāk sastopamās dzīves situācijas iedzīvotājiem ir iespējams atrisināt no mājām – nedodoties klātienē uz iestādēm. Savukārt vēl ērtāku ikdienu gan privātajām, gan juridiskajām personām nodrošina e-adrese, kas nodrošina iespēju sazināties ar valsts un pašvaldības iestādēm vienas pogas klikšķa attālumā”.

E-pārvaldes pētījumā tiek analizētas astoņas dzīves situācijas, kur katrs notikums reprezentē privātpersonas vai juridiskas personas biežāk izmantotos valsts pārvaldes pakalpojumus. Pētījumā Latvija vērtēta kā ceturtā labākā valsts pārvaldes pakalpojumu pieejamībā dzīves situācijās, kas saistītas ar uzņēmējdarbību, transporta līdzekļiem, mājokļa vai pārcelšanās jautājumiem un tiesību aizsardzību (parāda vai uzturlīdzekļu piedziņu.)

Valstu attīstību prioritārajās jomās mēra, izmantojot vienu vai vairākus indikatorus četros mērījumos: lietojamībā, caurspīdīgumā, e-rīku izmantošanā un pārrobežu pieejamībā. Kopumā Latvijas sniegums ir virs Eiropas vidējā rādītāja. Pētījumā arī secināts, ka Latvijas nākotnes izaicinājums ir uzlabot iedzīvotāju digitālās prasmes, veicināt IKT pakalpojumu drošību un kvalitāti, kā arī jāturpina attīstīt arī privātā sektora digitālā transformācija.

Savukārt kā sestā labākā Latvija novērtēta valsts pārvaldes pakalpojumu pieejamībā dzīves situācijās, kas saistītas ar uzņēmējdarbību, izglītību, jautājumiem par dažādām ģimenei aktuālām tēmām, kā arī darbu un pensiju.

Plānojot inovatīvu, lietotājiem draudzīgu pakalpojumu attīstību nākotnē, VARAM izstrādā Pakalpojumu vides attīstības plānu 2019.-2023. gadam (Plāna projekts publicēts VARAM tīmekļvietnē).

Ar e-pārvaldes pētījumu var iepazīties šeit.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta