Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J.Pūce: uzlabojoties sabiedrības digitālajām prasmēm, arvien vairāk cilvēku izvēlas pakalpojumus saņemt elektroniski
14.10.2019

Valsts vienotās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vēstnešu pulkam šodien pievienojās Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, TV personības Lelde un Aivis Ceriņi un papīra leļļu zīmola “Claudia” radītāja Agnese Fūrmane, kuri mudinās sabiedrību risināt dažādas dzīves situācijas izmantojot digitālās iespējas.

Vēstnešu misija ir iedrošināt ikvienu lietot e-pakalpojumus dažādus dzīves situāciju risināšanai. Kā galvenās tēmas izvēlēta sabiedrības līdzdalība, laulības un ģimenes jautājumi un ražošanas mājas apstākļos jeb jautājumi, kas aktuāli mazajiem uzņēmējiem.

“Programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” ietvaros esam strādājuši, lai veicinātu sabiedrības digitālo prasmju uzlabošanu, un arvien vairāk cilvēku izvēlētos pakalpojumus saņemt elektroniski. Mēs esam ieviesuši viegli uztveramu pieeju valsts pārvaldes pakalpojumu popularizēšanā – cilvēks iepazīst e-pakalpojumu klāstu skatot to caur dzīves situāciju un, sekojot tai, redz piedāvāto digitālo pakalpojumu iespējas. Tas ir viegli saprotami un ērti vienuviet atrast nepieciešamo informāciju un secīgi redzēt iespējas, kā pakalpojumu var saņemt attālināti,” pasākumā sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce. “Tāpat programmas ietvaros esam sagatavojuši jau vairāk nekā 4400 digitālos aģentus visā Latvijā. Tie ir speciālisti, kuri ikvienam var palīdzēt apgūt lietot e-pakalpojumus. Savukārt programmas vēstneši iedvesmos, stāstot un daloties ar savu pieredzi par e-pakalpojumu izmantošanu un priekšrocībām ko sniedz digitālās iespējas.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un vairāk nekā 30 partneriestāžu kopīgi veidotā programma “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” tika atklāta 2018. gada aprīlī. Programmas būtība paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai iedzīvotāji spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti – bibliotekāri, skolotāji, valsts un pašvaldību darbinieki, kuri kalpo par atbalsta plecu ikvienam digitālo prasmju pilnveidē. Sev tuvāko digitālo aģentu ikviens var atrast digitālo aģentu kartē.

“Labdarības organizācijām ir ļoti svarīgi taupīt resursus. Mēs bijām aprēķinājuši, ka tikai pasta pakalpojumos vien tērējam vairākus simtus eiro mēnesī. Tādēļ līgumus ar palīdzības saņēmējiem sākām parakstīt elektroniski un šādā veidā viņiem arī nosūtīt. Un otrā pusē cilvēkiem rodas nepieciešamība to visu apgūt. Viņi dodas pie jau minētajiem digitālajiem aģentiem, kuri ļoti pacietīgi stāsta, rāda un šādā veidā cilvēki apgūt jaunas digitālās prasmes,” pieredzi ar e-pakalpojumiem aprakstīja  Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

“Darot digitāli, noteikti var paveikt vairāk!” pārliecināta ir programmas vēstnese, papīra leļļu zīmola “Claudia” radītāja Agnese Fūrmane. “Esmu mazais uzņēmējs, bet, pirms vairākiem gadiem, dibinot savu uzņēmumu, man bija nepieciešams darīt visas tās pašas formalitātes, ko jebkuram citam. Toreiz es gāju uz vietas, visu darīju klātienē. Vēlāk nokārtoju e-parakstu un sapratu, ka tas ir veids, kā savu dzīvi padarīt krietni ērtāku! Varētu teikt – šodien Tu neesi īsts uzņēmējs, ja Tev nav e-paraksta! Īpaši ērti izmantojams ir eParaksts mobile.”

“Ikdienas aizņemtībā svarīgi atrast laiku ģimenei. Darot digitāli, netērējot laiku iestāžu apmeklēšanai un vēstuļu sūtīšanai, mēs varam vairāk laika veltīt tuvajiem cilvēkiem. Mēs noteikti aicinām ar ģimenes lietām saistītos jautājumus risināt elektroniski,” teic TV personības Lelde un Aivis Ceriņi, kuri ikdienā ir ļoti aktīvi e-paraksta un citu elektronisko rīku lietotāji.

Iepriekš programmas aktivitātēs vēstnešu lomā iesaistījās arī mūziķe Māra Upmane-Holšteine, aktieris Mārtiņš Vilsons un ceļotājs Gustavs Terzens, vēlāk vēstnešu pulkam pievienojās arī titulētākais Latvijas paralimpietis Aigars Apinis, uzņēmējs, zīmola “Milzu!” īpašnieks Enno Ence un vairāki jaunieši – starptautiskās ekonomikas olimpiādes laureāti. Katrs no viņiem “pārstāvēja” kādu dzīves situāciju, kuru jau pašlaik iespējams risināt elektroniski, netērējot laiku iestāžu apmeklēšanai un dokumentu iesniegšanai vai saņemšanai papīra formā.

Informācija par programmas aktivitātēm, kā arī visi komunikācijas un mācību materiāli atrodami tīmekļa vietnē https://mana.latvija.lv.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta