Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Mobilajā lietotnē “Vides SOS” 4 gadu laikā saņemti vairāk nekā 9 tūkstoši ziņojumu
14.10.2019

Pirms četriem gadiem 14.oktobrī darboties sāka mobilā lietotne “Vides SOS”. Mobilā lietotne tika izveidota, lai veicinātu aktīvāku sabiedrības iesaistīšanos vides jautājumu risināšanā. Četros gados ar tās starpniecību Valsts vides Dienests (VVD) ir saņēmis 9 480 ziņojumus.

No aplikācijas darbības uzsākšanas, 2015.gada 14. oktobrī līdz 2015.gada 31. decembrim “Vides SOS” pienāca 283 ziņojumi. 2016.gadā – 1 966, 2017.gadā – 1 445, 2018.gadā – 1750, bet no gada sākuma līdz šodienai saņemti jau 4 036.

Mobilās lietotnes “Vides SOS” atpazīstamība pieaug un iedzīvotāji aizvien aktīvāk izmanto iespēju šādā veidā informēt vides sargus par iespējamām nelikumībām pret vidi. VVD kopīgi ar pašvaldībām, AS “Latvijas Valsts meži”, SIA “Rīgas Meži”, Valsts augu aizsardzības dienestu un citām institūcijām koordinē un pārrauga konstatēto pārkāpumu novēršanu.

Visvairāk no iedzīvotājiem ir saņemti ziņojumi par stihiski izveidotām nelegālajām atkritumu izgāšanas vietām (sadzīves atkritumi, riepas, automašīnu detaļas, PET pudeļu kaudzes, lielgabarīta mēbeles). Pēdējā laikā bieži pienāk informācija par mežos izgāztiem būvgružiem. Ziņots tiek arī par gaisa piesārņojumu un ūdenstilpēs nelegāli ievietotiem zvejas tīkliem. Sākoties apkures sezonai, “Vides SOS” saņem ziņojumus par privātmāju dūmeņiem.

Ziņojumiem ir raksturīga sezonalitāte. Ievērojams pieaugums ir pavasaros, kad nokūst sniegs, un tiem, kas devušies dabā, paveras acīm nepatīkami skati. Šā gada aprīlī “Vides SOS” pienāca 453 ziņojumi, galvenokārt par vides piegružošanu ar dažāda veida atkritumiem.

Visvairāk ziņojumu tiek saņemts par nekārtībām Rīgā un Pierīgā, kā arī jūras krastā esošajās pašvaldību teritorijās. Taču pēdējā laikā ir novērota tendence, ka ziņojumi par iespējamiem pārkāpumiem pienāk arī no Latgales un Kurzemes.

Daudzi vides draugi triju gadu laikā kļuvuši par pastāvīgiem mobilās aplikācijas “Vides SOS” lietotājiem un aktīvi sūta ziņojumus par dažādiem pārkāpumiem pret vidi, bet 10 līdz 15 % šā gada laikā to darījuši pirmo reizi. Turklāt mobilā aplikācija piedāvā iespēju mazākas nekārtības novērst pašiem un par to informēt sabiedrību, izmantojot sadaļu “Sakop pats!”

Mobilo aplikāciju “Vides SOS" ir plānots arī turpmāk attīstīt, lai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, nodrošinātu sūtītājam kvalitatīvu atgriezenisko saiti un pilnveidotu sistēmu, ātri identificējot un novēršot kļūdas tās darbībā.

Informāciju sagatavoja
Maruta Bukleviča
Valsts vides dienesta
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67084217; 25780460
Maruta.buklevica@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta