Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM sadarbībā ar PROVIDUS un Vācijas vēstniecību Latvijā rīko konferenci “Sabiedrības iesaiste pašvaldībās: tendences un inovācijas Latvijā un Eiropā”
08.10.2019

Domnīca PROVIDUS sadarbībā ar Vācijas vēstniecību Latvijā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju rīko konferenci “Sabiedrības iesaiste pašvaldībās: tendences un inovācijas Latvijā un Eiropā”. Konferencē paredzēts diskutēt par iedzīvotāju iesaisti un līdzdalības budžetu, balstoties uz ārvalstu un Latvijas pieredzi.

Konferences dalībniekus uzrunās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce(AP!), uzsverot, cik nozīmīga ir sabiedrības iesaiste pašvaldību attīstībā. Ministrs informēs par līdzdalības budžeta ieviešanas ieceri Latvijā, kas būs viens no veidiem kā sekmēt iedzīvotāju iesaisti teritorijas izaugsmē.

Domnīca PROVIDUS sniegs pārskatu par labās prakses piemēriem Latvijas pašvaldībās sabiedrības līdzdalības jautājumos. Piemērus ir paredzēts izmantot arī kā labās prakses piemērus, gatavojot vadlīnijas kopienu attīstības plānošanai VARAM īstenotā projekta “Coast4us” / “Piekraste mums” ietvaros (vairāk par projektu šeit).

Konferences laikā notiks divas paneļdiskusijas – pirmā paneļdiskusija būs veltīta sabiedrības līdzlemtai budžetēšanai Eiropā, kur pārstāvji no Igaunijas, Polijas, Vācijas un Latvijas dalīsies savā pieredzē par veiksmīgu iedzīvotāju iesaisti ar līdzdalības budžeta metodi. Otrā paneļdiskusija būs veltīta iedzīvotāju iesaistei Latvijas pašvaldībās, kur Latvijas pašvaldību pārstāvji dalīsies pieredzē par to, kā veiksmīgi iesaistīt iedzīvotājus dažādos pašvaldību procesos.

Konferences rezultāti tiks izmantoti Latvijas reģionālās politikas 2021.-2027.gadam plānošanai un īstenošanai, t.sk. panākot plašākas sabiedrības iesaisti reģionālās politikas mērķu sasniegšanā.

Konference norisināsies š.g. 18. oktobrī, Pullman Riga Old Town, Jēkaba ielā 24, Rīgā no plkst. 11:00 līdz 16:00 (ierašanās no 10:30). Konferences laikā tik nodrošināts diskusiju tulkojums.

Ar konferences darba kārtību var iepazīties šeit, savukārt konferencei var reģistrēties šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqTG2yw5iQUZEcPHQ7B7TKHp0u7ndT7pKJMsVG48jeo-a0ug/viewform

Konference “Sabiedrības iesaiste pašvaldībās: tendences un inovācijas Latvijā un Eiropā” tiek līdzfinansēta no INTERREG Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam projekta Nr. CB627 “Coast4us” / “Piekraste mums”.

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta