Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
5G ir droša tehnoloģija un pavērs jaunas iespējas Latvijas izaugsmē
26.07.2019
Rīgā, 2019. gada 26.jūlijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija(VARAM), lai kliedētu sabiedrībā radušos mītus par 5G tehnoloģijas drošību un bažas par tā ietekmi uz veselību, aicina iepazīties ar Latvijas Universitātes Fizikas nodaļas pētnieka Kristapa Bergfelda zinātniski pamatotu un faktos balstītu komentāru par 5G tehnoloģiju drošību.

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, kas ir viena VARAM nozarēm, pastāvīga attīstība ir Latvijas kā viedas valsts virzītājspēks un rada aizvien jaunas iespējas ikvienā nozarē un sektorā. Ar 5G tīkla atklāšanu Latvijā tiks uzlabota ne tikai digitālo pakalpojumu ātrāka pieejamība, bet arī pavērtas pilnīgi jaunas iespējas ikvienā nozarē. Prasmīga jaunās infrastruktūras izmantošana var nodrošināt Latvijai priekšrocības, lai spētu konkurēt globālajā tirgū un uzlabotu dzīves kvalitāti mūsu iedzīvotājiem.

Latvijas Universitātes Fizikas nodaļas pētnieks Kristaps Bergfelds pētījumā norāda: “Mobilo sakaru apraidē tiek izmantoti radioviļņi: šis starojums ir tā sauktais nejonizējošais starojums. Tas nespēj izjaukt ķīmiskās saites vielās un radīt šūnu bojājumus mūsu organismā. Vienīgais veids kā šis starojums mijiedarbojas ar cilvēka ķermeni – tas tiek absorbēts audos un rada īslaicīgu audu temperatūras paaugstināšanos. Cik lielā mērā šis efekts izpaužas, ir atkarīgs no starojuma intensitātes. 5G datu apraides iekārtās izmantotā starojuma jaudas ir tik mazas, ka temperatūras paaugstināšanās ir nenovērojami maza. Tādēļ var apgalvot, ka balstoties uz vispārējiem fizikāliem apsvērumiem nav pamata bažām par 5G tīkla izmantošanas ietekmi uz cilvēka veselību.”

Mobilo sakaru attīstība, pielietojot 5G tehnoloģijas jeb piektās paaudzes mobilo sakaru paaudzi saistīta ar virkni ieguvumu: tas ļauj izveidot plašus lietu interneta risinājumus, nodrošināt mākslīgajam intelektam nepieciešamo darbības ātrumu un jaudu vai attālinātas operācijas veikšanai nepieciešamo darbības stabilitāti un drošību. Savukārt, pirms katras jaunas tehnoloģijas ieviešanas zinātnieki, inženieri un atbildīgās institūcijas to rūpīgi pēta, lai pēc iespējas precīzāk saprastu tās drošību un padarītu tās ieviešanu drošu.

Komentārā sniegts apraksts ar nozīmīgākajiem materiāliem un pētījumiem mobilās apraides drošības kontekstā. Par spīti plašajam pētījumu lokam un tipam, neviens no pētījumiem neparāda tiešu un nepārprotamu saistību mobilo sakaru apraidei ar veselības problēmām.

Ar pilno komentāru iepazīstieties šeit. 

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv


Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

Skaties video tiešraidi!


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
11.12.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta