Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Valsts vides dienests sāk autoservisa jomas uzņēmēju informēšanu un izglītošanu par atkritumu apsaimniekošanas prasībām
17.07.2019
Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju (LRAA) ir paredzējis kompleksu pasākumu kampaņu, lai informētu autoservisa uzņēmumus par vides aizsardzības prasībām un nepieciešamajām atļaujām to darbībai. Autoservisi izlases kārtībā saņems informatīvu vēstuli un infografiku, turklāt plānots arī izglītojošs seminārs autoservisa uzņēmumiem. Pēc tam tiks organizētas pārbaudes, lai izvērtētu prasību ieviešanu autoservisu darbības procesos.

Pašlaik VVD ir izsniedzis 2563 C kategorijas piesārņojošas darbības apliecinājumus uzņēmumiem, kas veic transportlīdzekļu remontdarbus, taču no iedzīvotājiem un nevalstiskajām organizācijām saņemtā informācija liecina, ka šādu uzņēmumu skaits visdrīzāk ir lielāks. Tie ir uzņēmumi, kas veido nozares “pelēko zonu” un savā darbībā neievēro normatīvajos aktos izvirzītās prasības.

VVD plānotās kampaņas laikā autoservisa uzņēmumus informēs un izglītos par vides aizsardzības prasībām un nepieciešamajām atļaujām to darbībai, izsūtot informatīvas vēstules un infografiku, kas precīzi izklāstīs prasības. VVD arī rīkos izglītojošus seminārus autoservisa uzņēmumiem. Tajos tiks sniegtas konsultācijas autoservisu īpašniekiem, vadītājiem un citām ieinteresētajām personām. Pēc izvērsta skaidrojošā darba VVD ir paredzējis veikt plānveida tematiskās pārbaudes autoservisa uzņēmumos. Tajās tiks kontrolēts, vai ir saņemts C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājums, vai tiek ievērotas vides aizsardzības prasības un autoservisa uzņēmumu darbību regulējošie normatīvie akti. Pārkāpumu konstatēšanas gadījumos tiks piemēroti administratīvie sodi.

Visvairāk autoservisu ir Rīgā un tās apkārtnē, tādēļ VVD vispirms īstenos pilotprojektu šajā teritorijā. Iesaistīties tiek aicināti uzņēmēji no visas Latvijas, jo kampaņu paredzēts turpināt visos reģionos.

“Līdz šim VVD ir cīnījies ar sekām, turpmāk vairāk pievērsīsimies cēloņu novēršanai un preventīvam darbam, nepieļaujot, ka autoservisu īpašnieki saimniecisko darbību veic bez C kategorijas apliecinājuma un bezatbildīgi izturas pret atkritumu apsaimniekošanu, veidojot lielus nolietoto riepu uzkrājumus. Tieši autoservisi ir vieta, kur riepas kļūst par atkritumiem, kas rada vides piesārņojuma risku. Informēšanai un izglītošanai ir izšķiroša loma nozares sakārtošanā, tās pārraudzības un kontroles pilnveidošanā,” uzsver VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

“Bieži vien tieši no autoservisiem riepas nonāk mežos un citās nelegālās uzkrāšanas vietās, jo autoservisu īpašnieki un vadītāji nav informēti par normatīvo aktu prasībām un riepu utilizācijas iespējām un nereti arī vienkārši izvēlas vieglāko ceļu. LRAA aicina VVD un Valsts ieņēmumu dienestu sistemātiski pārbaudīt, cik daudzi no portālā ss.com uzrādītajiem autoservisiem un cita veida operatoriem, kas veic darbības ar riepām, ir izpildījuši normatīvo aktu prasības attiecībā uz nodokļu nomaksu un atbilstību vides prasībām. VVD plānotās aktivitātes ir apsveicamas un ļoti vēlamas, turklāt apliecina dienesta izpratni par nolietoto autoriepu un arī citu atkritumu uzkrāšanas samilzušo problēmu autoservisos, kas pieprasa tūlītējus un efektīvus risinājumus,” atzīmē LRAA vadītāja Tīna Lūse, piebilstot, ka cilvēcīgi saprotams arī fakts, ka autoservisu īpašnieki un vadītāji reizēm nespēj izsekot līdzi visiem likumu atjauninājumiem, grozījumiem un prasībām, tāpēc jo īpaši noderīgs būs VVD informatīvais darbs.

VVD aicina autoservisa uzņēmumu īpašniekus, vadību un citas iesaistītās personas   paziņot par interesi piedalīties seminārā elektroniski: servisc@vvd.gov.lv.Par Valsts vides dienestu

VVD ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. VVD veic vides aizsardzību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktos uzdevumus. VVD darbības un attīstības stratēģijā 2018.–2020. gadam stratēģiskie mērķi ir noteikti trīs galvenajos virzienos: vides saglabāšanas efektivitātes un kvalitātes paaugstināšana, sadarbības ar sabiedrību uzlabošana, iestādes kapacitātes stiprināšana, balstoties uz profesionāliem, atbildīgiem un uz rezultātu orientētiem darbiniekiem.

Papildu informācija:

Maruta Bukleviča
Valsts vides dienests
sabiedrisko attiecību speciāliste
Rūpniecības iela 23, Rīga
Tālr.: 67084217, 25780460
maruta.buklevica@vvd.gov.lv
www.vvd.gov.lv

Liene Ozola
sabiedrisko attiecību speciāliste
E -pasts: Pr@lraa.lv
Mob : +371 26408046


Pievienotie faili:
 
Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta