Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Jelgavas seniori un personas ar īpašām vajadzībām apgūst digitālās prasmes
28.06.2019

Kā pārbaudīt savus datus valsts reģistros, kā lietot eID karti un eParakstu, kā elektroniski iesniegt iesniegumu pabalsta saņemšanai – šīs,  kā arī  citas digitālās prasmes, ceturtdien, 27.jūnijā, apguva Jelgavas seniori un personas ar īpašām vajadzībām, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Jelgavas domes Sabiedrības integrācijas pārvaldi (SIP) rīkotajā pasākumu “Jelgavniek, dari digitāli!”.

Pasākumā tika stāstīts, kas ir eID karte un kā izmantot tajā esošo eParakstu, kas ir e-adrese, kā to izveidot un kā tā var noderēt. Dalībniekiem tika stāstīts, kā rūpēties par savu datu aizsardzību virtuālajā vidē, īpaši atgādinot, ka nevienam nedrīkst atklāt savas izveidotās piekļuves paroles vai nodot dokumentus, kas satur personas datus. Stāstot par interneta lietošanu, lektore demonstrēja rīkus, kā pielāgot interneta vietnes, lai to lietošana būtu ērtāka – izmantot burtu un palielināšanu u.c. Piemēram, portālam Latvija.lv ir pieejams režīms vājredzīgām personām. Uzmanība tika veltīta arī Jelgavas pašvaldībā pieejamajiem e-pakalpojumiem.

“Digitālās tehnoloģijas dod mums iespēju būt vienlīdzīgiem, neskatoties uz vecumu, veselību vai dzīvesvietu. No tehnoloģijām nav jābaidās – tie ir mūsu palīgi, kas palīdz dzīvi padarīt ērtāku un vienkāršāku,” pasākuma ievadā sacīja VARAM valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos Edmunds Beļskis. Viņš aicināja klātesošos izmantot vietnē mana.latvija.lv esošos dzīves situāciju aprakstus, lai labāk orientētos plašajā e-pakalpojumu klāstā. “Mums nav jāzina, kāda iestāde sniedz konkrētu pakalpojumu. Mums ir jāatpazīst dzīves situācija, kādā atrodamies, un, vadoties pēc tās, mēs nonākam pie vajadzīgā pakalpojuma,” sacīja E. Beļskis.

“E-pakalpojumi palīdz ne tikai taupīt laiku un naudu, tie arī saaudzē veselību, kas man kā sportistam ir ļoti svarīgi,” klātesošos ar savu pieredzi e-pakalpojumu apgūšanā iedvesmoja programmas “Mana Latvija. Dari digitāli!” vēstnesis, Latvijas titulētākais paralimpietis Aigars Apinis. “Iedomājieties – jums ziemas laikā jāiet uz pastu pēc ierakstītas vēstules. Pirmkārt, ārā ir sniegs, kas apgrūtina nokļūšanu. Otrkārt, tur jāstāv rindā. Ja vēl gripas sezona – apkārt var būt cilvēki, kas klepo un šķauda. Es no tā visa varu izvairīties, saņemot visas vēstules mājās, datorā,” stāstīja A.Apinis.

Programmas vēstnesis stāstīja kā elektroniskā vide palīdz sportistiem un sporta sacensību organizatoriem sazināties ātrāk, efektīvāk, neuztraucoties par to, vai sūtījums otrā pasaules malā nonācis laicīgi, vai viss nepieciešamais ir sagatavots. “Es sagatavoju pieteikumu, elektroniski nosūtu uz jebkuru pasaules vietu, man nav jāgaida vairākas dienas, pat nedēļas, kamēr organizatori to saņem. Viss notiek ātri, uzreiz un šodien,” savu pieredzi stāstīja titulētais sportists, vairākkārt uzsverot, ka no digitālajām lietām noteikti nevajag baidīties, bet gan tās ir jāizmēģina un jāapgūst. “Nesanāk vienreiz, dati otrreiz. Nesanāk otrreiz, dari trešo, piekto un desmito reizi. Tieši tāpat kā mēs sportā.”

Pasākums senioriem un personām ar īpašām vajadzībām tika organizēts sadarbībā ar Jelgavas domes Sabiedrības integrācijas pārvaldi un domes priekšsēdētāja vietnieci Ritu Vectirāni. Pēc pasākuma tika secināts, ka šādas vienkāršas, ikvienam cilvēkam saprotamas nodarbības noteikti Jelgavā ir vērts atkārtot, jo interese par digitālo prasmju apgūšanu ir ļoti liela.

Papildu informācija:
Vita Krieviņa
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Peldu iela 25, Rīga, LV 1494
Tālr.: 67026533
E-pasts: prese@varam.gov.lv

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

Pasākums ir finansēts no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Nr. Nr.2.2.1.1/16/I/001 "Publiskās pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma" .

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 


 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
19.02.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta