Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
VARAM turpina darbnīcas “Kā uzlabot reģionu konkurētspēju?”
11.06.2019
Rīga, 2019.gada 11.jūnijā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju (EM) turpina darbnīcas “Kā uzlabot reģionu konkurētspēju?”, lai noteiktu investīciju vajadzības dažādās Latvijas pilsētās.

Tās organizētas, lai noteiktu Latvijas pilsētu investīciju vajadzības, kā arī lai iepazīstinātu vietējos industrijas un publiskā sektora pārstāvjus ar ekosistēmu pieejas konceptu, darbības principiem un ietekmi uz reģionālo konkurētspēju. Darbnīcas palīdzēs definēt ekosistēmu reģionā, kā arī priekšnosacījumus ekosistēmas pilnvērtīgai attīstībai, izmantojot reģionā esošos resursus.

VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits: “Lai veicinātu  reģionu konkurētspēju, inovācijām un jaunu produktu attīstībai reģionos jānotiek daudz straujāk kā Rīgā. Tāpat pozitīvu pārmaiņu sasniegšanai, izšķiroša loma ir pašvaldību un uzņēmēju sadarbībai. Tāpēc reģionos ir būtiski diskutēt ar uzņēmējiem un pašvaldībām, kā arī zinātnes pārstāvjiem par attīstības iespējām. Darbnīcas ietvaros tiks radītas idejas viedajiem risinājumiem pašvaldību darbības efektivizēšanai, tai skaitā reģionālā mēroga projektiem, kā arī idejas inovāciju un zināšanu platformas darbībai reģionālā līmenī.”

Iegūtie rezultāti pēc tam tiks izmantoti par pamatu Viedās specializācijas stratēģijā, Reģionālās politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam un Industriālās politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam izstrādei, kā arī Eiropas Savienības fondu pēc 2020.gada plānošanai reģionu specializācijas attīstībai. Savukārt ar diskusijām par labāku formātu vai platformu ekosistēmas reģiona attīstības priekšnosacījumu definēšanai, tiks veicinātas esošās nozaru produktivitātes celšana un perspektīvās zināšanās, kā arī tehnoloģijās balstītā nozaru attīstība.

Darbnīcas “Kā uzlabot reģionu konkurētspēju?” notiks šā gada 11. jūnijā Liepājā, Liepājas pilsētas domē, 14. jūnijā Ādažos, Ādažu Kultūras centrā un 17. jūnijā Valmierā (vieta vēl tiek precizēta). Tās jau notikušas Jelgavā un Rēzeknē. Pasākumā piedalās vietējie uzņēmēji, zinātnes iestāžu pārstāvji un pašvaldību pārstāvji. Aktualitātēm aicinām sekot līdzi VARAM un EM sociālā tīkla Facebook kontiem.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
29.05.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta