Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Sākot plašāko sabiedrisko apspriešanu, J. Pūce aicina uz argumentētu diskusiju
27.05.2019
Šodien Preiļos tiek uzsāktas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un ministra Jura Pūces (AP!) konsultācijas ar pašvaldībām par administratīvi teritoriālo reformu.
J. Pūce: “Mēs sākam konsultācijas par teritoriālā iedalījuma modeli, lai uzklausītu viedokļus un nonāktu pie tādas Latvijas pašvaldību iedalījuma kartes, kas būtu visu iedzīvotāju interesēs un kalpos kā platforma valsts un pašvaldību pakalpojuma tīkla sakārtošanai jebkurā nozarē. Es aicinu pašvaldību deputātus iesniegt konstruktīvus priekšlikumus un gatavoties argumentētai diskusijai”.

Konsultācijās par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli - apvienoto Preiļu novada teritoriju ar Aglonas, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novada pašvaldībām piedalīsies pašvaldību deputāti, ministrs J. Pūce, valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš, ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma “Jāņa Sēta” galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs. 

Tikšanās laikā ministrija piedāvās apspriešanai ministrijas ierēdņu un ārējo ekspertu izstrādāto pašvaldības teritorijas modeli, informēs par jaunās pašvaldības teritorijas izveides kritērijiem un plānotajiem valsts atbalsta veidiem. Tāpat piesaistītie eksperti pamatos VARAM piedāvājumu ar pētījumiem, tajā skaitā, par iedzīvotāju kustību pēc darba un pakalpojumiem, par ekonomiskās attīstības pašreizējiem punktiem topošajā apvienotajā novadā, par novada administratīvā centra sasniedzamību un citiem. 

Pēc šīm prezentācijām iesaistīto pašvaldību deputāti tiks aicināti izteikties. Ministru kabinets š.g. 14.maijā apstiprināja Informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, kurā VARAM uzdots organizēt un nodrošināt konsultācijas ar pašvaldībām un sabiedrību par šajā informatīvajā ziņojumā noteikto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli. 

Līdz ar konsultācijām Preiļos VARAM uzsāk vērienīgāko sabiedrisko apspriešanu Latvijas politiskajā vēsturē, lai sabiedrībai stāstītu par gaidāmo reformu. Gada laikā notiks vairāk nekā 100 pasākumi, kuros ministrs tiksies un uzklausīs gan pašvaldību deputātus, gan iedzīvotājus, pilsonisko sabiedrību, uzņēmējus. Konsultācijas ar pašvaldībām ilgs līdz šī gada septembrim, bet tikšanās ar iedzīvotājiem notiks līdz nākamā gada maijam. 

Nākamās konsultācijas ar pašvaldībām - 5. jūnijs Cēsis un Valmiera, 6. jūnijs Smiltene, 7. jūnijs Sigulda. Plānoto konsultāciju kalendārs pēc saskaņošanas ar pašvaldībām tiks ievietots ministrijas mājaslapā. 

Papildu informācija: 
Agnese Vārpiņa 
Ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos 
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 27275745,e-pasts: agnese.varpina@varam.gov.lv 
vwww.varam.gov.lvAtpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
03.06.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta