Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
29.maijā OECD Rīgā prezentēs Ekonomikas pārskatu un Vides raksturlielumu pārskatu par Latviju
23.05.2019
Šā gada 29. maijā īpašā vizītē Latvijā ieradīsies Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (turpmāk OECD) ģenerālsekretārs Anhels Gurija (Angel Gurría) un OECD Ekonomikas departamenta un Vides departamenta pārstāvji, lai klātienē prezentētu Ekonomikas pārskatu par Latviju un Vides raksturlielumu pārskatu par Latviju, kā arī sniegtu rekomendācijas tālākai attīstības veicināšanai.

Ekonomikas pārskatā par Latviju izvērtēta Latvijas ekonomiskā situācija un galveno reformu īstenošanas process, kā arī sniegtas OECD ekspertu rekomendācijas Latvijas ekonomikas ilgtspējīgākas izaugsmes nodrošināšanai. Saskaņā ar OECD praksi šāda veida pārskati tiek publicēti reizi divos gados.

Savukārt, pirmajā Vides raksturlielumu pārskatā par Latviju izvērtēts Latvijas progress nacionālo un starptautisko vides saistību īstenošanā kopš 2000. gadu vidus un izceltas Latvijas iespējas veicināt zaļo izaugsmi un attīstīt klimatneitrālu  ekonomiku. Pārskatā īpaša uzmanība pievērsta atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem un progresu virzībā uz aprites ekonomiku, kā arī vērtēti izaicinājumi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

Pasākuma ietvaros tiks arī paziņots par sadarbības uzsākšanu ar OECD mājokļu pieejamības izaicinājumu risināšanai Latvijā. Mājokļu jautājumu risināšana ir prioritārs Ekonomikas ministrijas pasākums Valdības rīcības plānā. Sadarbībā ar OECD  tiks izstrādāti priekšlikumi mājokļu pieejamības nodrošināšanai Latvijā, pārņemot un pielāgojot ārvalstu labo praksi.

Prezentācijas pasākuma otrajā daļā – no plkst.12.00 - 14.00 notiks OECD pārskatu tematiskās prezentācijas un ekspertu diskusijas. Diskusija par Ekonomikas pārskatu notiks viesnīcas Radisson Blu Latvija konferenču zālē “Alfa”, savukārt par Vides raksturlielumu pārskatu - konferenču zālē “Beta”.

Uz pārskatu prezentācijas pasākumu aicināti dažādu ministriju, sociālo partneru, akadēmiskās vides, ārvalstu vēstniecību, vides jomas eksperti, kā arī citu institūciju pārstāvji, Latvijas vadošie ekonomisti un uzņēmēji. Ekonomikas pārskats un Vides raksturlielumu pārskats par Latviju tiks publicēts OECD tīmekļa vietnē šā gada 29. maijā.

Plašsaziņas līdzekļu ievērībai:

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus piedalīties Ekonomikas pārskata par Latviju un Vides raksturlielumu pārskata prezentācijas pasākumā 2019. gada 29. maijā plkst. 10.00 – 11.30 viesnīcā Radisson Blu Latvija, konferenču zālē “Alfa”, Elizabetes ielā 55, Rīgā.

Preses konference notiks 29. maijā plkst.11.30 - 12.00 Radisson Blu Latvija, konferenču zālē “Lambda”. Preses konferencē piedalīsies OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Paaugstinātu drošības prasību dēļ žurnālistus aicinām reģistrēties dalībai pasākumā Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā (67013193, prese@em.gov.lv), nosūtot žurnālista vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mediju un kontaktinformāciju.

Pārskatu prezentācijas pasākums, t.sk. ekspertu diskusija par Ekonomikas pārskatu, būs vērojams tiešsaistē Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē www.em.gov.lv un Facebook kontā, savukārt, Vides raksturlielumu pārskata ekspertu diskusijas videoieraksts būs pieejams VARAM tīmekļa vietnē www.varam.gov.lv īsi pēc pasākuma.

Papildu informācija:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta