Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 
 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
J.Pūce:” Klimata pārmaiņas notiek, un to ierobežošana ir mūsu paaudzes atbildība”
21.05.2019

2019.gada 20.-21.maijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Bukarestē, Rumānijā piedalās neformālajā Eiropas Savienības (ES) Vides ministru sanāksmē.

Neformālajā sanāksmē vides ministri diskutē par risinājumiem klimata pārmaiņu ierobežošanai un virzībai uz klimatneitrālu ekonomiku, kā arī par plastmasas piesārņojuma kontroli ūdeņos. Ministri apsprieda arī Starpvaldību bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu pakalpojumu zinātnes-politikas platformas (IPBES) jaunākā ziņojuma rezultātus, kas norāda uz būtiskiem riskiem bioloģiskajai daudzveidībai.

Jautājumā par klimata pārmaiņām ministrs J. Pūce uzsvēra: “Klimata pārmaiņas notiek, un to ierobežošana ir mūsu paaudzes atbildība. Nepieciešama ikdienas paradumu maiņa mobilitātē, patēriņā un dzīvesveidā, savukārt valsts un pašvaldību atbildība ir nodrošināt iespējas klimatam draudzīgām izvēlēm un veidojot izpratni par klimata politikas jautājumiem. Vienlaikus pāreja uz klimatneitrālu ekonomiku ir iespēja Latvijas ekonomiskajai izaugsmei, tai skaitā izmantojot digitālo tehnoloģiju radītās iespējas”

Diskusijā par IPBES globālā novērtējuma rezultātiem, kas norāda uz būtiskiem riskiem bioloģiskajai daudzveidībai, ministrs norādīja, ka šis novērtējums jāņem vērā izvirzot starptautiskajos un ES dabas aizsardzības politikas mērķus periodam pēc 2020. gada. Dabas aizsardzības mērķus nebūs iespējams sasniegt tikai ar īpaši aizsargājamo dabas teritoriju izveidošanu, bet šie mērķi ir jāintegrē citās nozarēs, it īpaši lauksaimniecībā.

Diskusijā par ūdeņu apsaimniekošanu J.Pūce pauda viedokli, ka ūdeņu piesārņojuma ar plastmasu mazināšanai galvenokārt jākoncentrējas uz plastmasas atkritumu apsaimniekošanas labākiem risinājumiem, būtisku vērību pievēršot to maksimālai pārstrādei un atkalizmantošanai. Vienlaikus Latvija ir ieinteresēta turpmākos kopīgos pētījumos par mikroplastmasu piesārņojumu un tā ietekmi uz dzīvajiem organismiem, cilvēku veselību un vidi, kā arī sadarbībā un pieredzes apmaiņā ar tām dalībvalstīm un organizācijām, kas izstrādājušas vai izstrādā plastmasu piesārņojuma novērtēšanas metodes vidē, tai skaitā arī mikroplastmasai un nanoplastmasai.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 

 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
07.07.2020
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta