Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
LMA studenti diskutē par e-pakalpojumu pilnveidošanu
26.03.2019
Rīga, 2019.gada 26. martā – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti prezentē veikto pētījumu par e-pakalpojumu lietojamību un lietotāju pieredzi kā arī sniedza ierosinājumus e-adreses, e-paraksta un portāla latvija.lv pilnveidošanai.

Pētījumu veica LMA Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina un Vides mākslas maģistrantūras pirmā kursa studenti, Dr.art. Aija Freimanes vadībā lekciju kursā “Dizains un valsts”. Studenti prezentēja savus izpētes darbus par valsts e-pakalpojumu, kā arī sniedza savus ierosinājumus pilnveidei. Prezentācijas uzklausīja pārstāvji no iestādēm, kas attīsta e-paraksta risinājumus un vietni latvija.lv – VARAM, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Latvijas Valsts radio televīzijas centrs un Valsts kancelejas. Plānojot turpmāku e-paraksta un portāla Latvija.lv attīstību, studentu ieteikumi tiks ņemti vērā.

VARAM Valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Edmunds Beļskis: “Esam gandarīti par Latvijas Mākslas akadēmijas iniciatīvu un studentu un profesores interesi pievērst uzmanību valsts sniegto digitālo pakalpojumu iespējām un to lietojamībai. Valsts sniegtie e-pakalpojumi ieņem arvien būtiskāku lomu iedzīvotāju saziņā ar valsts pārvaldi. Šobrīd Latvijā iedzīvotāji un uzņēmēji lielāko daļu pamata situācijas saziņā ar valsts iestādēm var veikt elektroniski, kas e-pakalpojumu pieejamības jomā Latviju ierindo arī vadošo Eiropas Savienības valstu vidū.  Lai valsts iestāžu sniegtie pakalpojumu kļūtu arvien ērtāki un pieejami arvien plašākām lietotāju grupām, īpaša uzmanība ir jāpievērš to lietojamības analīzei un pastāvīgai pilnveidei.” 

Veicot e-pakalpojumu lietotāju pieredzes izpēti, LMA studenti secināja, ka lielākais izaicinājums šobrīd lietotājam ir orientēties valsts piedāvāto e-pakalpojumu klāstā, kā arī ieteica meklēt risinājumus, kā samazināt nepieciešamos soļus e-paraksta iegūšanai, uzlabot lietotāja ceļu un informācijas struktūru vietnē Latvija.lv, lai iedzīvotājiem pieteikšanās e-adresei būtu vēl ērtāka. Studenti ieteica visiem valsts elektroniskajiem pakalpojumiem veidot vienotu vizuālo identitāti un struktūru, lai padarītu komunikāciju ar valsts un pašvaldību iestādēm ātrāku, ērtāku un saprotamāku. E-pakalpojuma izstrādes laikā nepieciešams iesaistīt lietotājus un izmantot dizaina domāšanu, balstītu uz sistēmu, pakalpojuma, pieredzes un universālā dizaina principiem.

Kā norāda LMA asociētā profesore Dr.art. A. Freimane: “E-adreses ieviešana ir aktualitāte, kas skar arī dizaina studentus kā esošos un topošos uzņēmējus, kā valsts pilsoņus. E-adrese ir tikai viens posms no kompleksa e-pakalpojumu klāsta. Visaptveroša šo pakalpojumu analīze no dizaina un lietotāju aspektiem, ir piemērs kā valsts pārvaldes e-pakalpojumu ierosinātājus un izstrādātājus rosināt izmantot dizaina vadītu domāšanu un lietotāja ceļa analīzi mums visiem pieejamu, saprotamu un ērtu e-pakalpojumu izstrādē.”

Sākot ar 2019. gadu Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir iespēja izmantot mūsdienīgu un ērtu rīku saziņai ar valsts iestādēm – e-adresi, kuru aktivizējot iedzīvotāji un uzņēmēji turpmāk oficiālo saziņu no valsts un pašvaldību iestādēm saņems elektroniski.

VARAM pateicas LMA studentiem un mācībspēkiem par iniciatīvu un aktivitāti valsts sniegto e-pakalpojumu aktualizēšanu studiju darbu pētniecībā.

Lekciju kursā “Dizains un valsts” studenti iepazīstas ar Latvijas pārvaldes hierarhiju, izprot un kompleksi praktizē sistēmu, procesu, lietotāja pieredzes, pakalpojumu, universālā dizaina paradigmas uz konkrētas tautsaimniecības nozares analīzes vai valsts pārvaldes publiskā pakalpojuma bāzes.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 
Tālr. 67026533, e-pasts: prese@varam.gov.lv
www.varam.gov.lv

 

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta