Par ministriju
Kontakti
Aktualitātes
  Preses relīzes
  Plānotie pasākumi
  Infografikas
  Foto galerija
  Video galerija
Vakances
Nozares politika
Administratīvi teritoriālā reforma
Normatīvie akti
Fondi un investīcijas
Valsts galvojums
Publiskais iepirkums
ES informācija
Starptautiskā sadarbība
Publikācijas un pētījumi
Sabiedrības līdzdalība
Breksits
 
Izvēlies kādu no iesvītrotām kalendāra dienām, lai redzētu šīs dienas pasākumus!
 


 
AktualitātesPreses relīzes
 
 
 
Aprīļa vidū plānots pabeigt remontdarbus Lielā Liepukalna skatu tornī
20.03.2019

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) plāno līdz aprīļa vidum pabeigt remontdarbus Lielā Liepukalna skatu tornī Rāznas Nacionālajā parkā, lai līdz ar aktīvās pavasara un vasaras tūrisma sezonas sākumu dabas draugiem atkal būtu iespēja baudīt ainavas, kas paveras no Latgales augstākā kalna.

Koka skatu tornis ar desmit platformām Lielajā Liepukalnā ir pirmais dabas infrastruktūras objekts, ko Pārvalde uzbūvēja Kohēzijas Fonda finansētā projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās” ietvaros.  Tornis tika pabeigts 2011.gadā un tobrīd tā  bija augstākā šāda veida konstrukcija Latvijā.

Koka būvju kalpošanas laiks  ir ierobežots, tādēļ tās regulāri jāuzrauga un jānovērtē.  Pagājušā gada rudenī  apsekojot skatu torni un pārbaudot pārseguma sijas , Pārvaldes speciālisti konstatēja koksnes trupes bojājumus un izdrupumus, kas mazināja konstrukcijas nestspēju, tādēļ  drošības apsvērumu dēļ tornis uz laiku tika slēgts.

Lai nodrošinātu drošu torņa turpmāku ekspluatāciju, Pārvaldes uzdevumā patlaban notiek tā remontdarbi. Tiek mainītas skatu platformas pārseguma sijas, grīdas segums, kāpņu laides un margas, bet jaunajam grīdas segumam un pakāpieniem ir paredzēts izveidot rievotu virsmu, kas mazina slīdēšanu. Tiek laboti un nostiprināti arī konstrukcijas pamati un savelkošās un nostiprinošās detaļas. Vienlaikus atjaunos arī takas segumu un koka konstrukcijas pie ugunskura vietas. Skatu torņa remontdarbus plānots pabeigt līdz 15.aprīlim.

Dabas aizsardzības pārvalde atvainojas par sagādātajām neērtībām un vienlaikus pauž gandarījumu, ka  jau Lieldienu brīvdienās apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt vienu no iecienītākajām skatu vietām Rāznas Nacionālā parka teritorijā.

“Lielais Liepukalns un  skatu tornis ir viens no Rāznas Nacionālā parka centrālajiem apskates objektiem. Katru gadu to apmeklē vairāki tūkstoši cilvēku un ir svarīgi, ka tas ir pieejams un drošs.  No skatu torņa paveras skats uz vienu no unikālām vietām Latvijā - ar skaistām dabas ainavām bagāto Latgales augstienes Rāznavas pauguraini. Te no putna lidojuma augstumiem var lūkoties uz mežu un lauku raibo paklāju, vērot vareno Rāznas ezeru. Skaidrā laikā var saskatīt desmitiem pakalnu un ezeru Latvijas austrumu pierobežā,” pauž Pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize.

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā un Dabas aizsardzības pārvaldes koordinētā projekta „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās” ietvaros Rāznas nacionālā parka dabas lieguma zonā Lielajā Liepukalnā ir uzbūvēta autostāvvieta, uzstādītas tualetes un uzbērta taka ar vairākiem pieturas punktiem dabas vērtību iepazīšanai, izvietotas nojumes, lapenes, soli, galdi, koka konstrukcijas bērnu aktivitātēm, ugunskura vieta un pašā lielpaugura virsotnē - kāpnes un skatu tornis.

Lielais Liepu kalns ir 289,3 metrus virs jūras līmeņa augsts un tas ir Latgales augstākā un Latvijā trešā augstākā virsotne.

Plašāka informācija:

Regīna Indriķe
Dabas aizsardzības pārvaldes 
Latgales reģionālās administrācijas
Dabas izglītības centra vadītāja
Mob. tālr.+ 371 29139677
regina.indrike@daba.gov.lv

Atpakaļ
 
Dabas aizsardzība
E-pārvalde
Fondi un investīcijas
Ilgtspējīga attīstība
Klimata pārmaiņas
Pašvaldības
Publisko pakalpojumu sistēmas pilnveide
Reģionālā attīstība
Teritorijas attīstības plānošana
Ūdeņu pārvaldība
Vides aizsardzība
Zaļais publiskais iepirkums
 
 
 
        
Darba laiks
Pr: 8.30:18.00
Ot - Cet: 8.30:17.00
Pt: 8.30:16:00
VARAM adrese
Peldu iela 25, Rīga, LV-1494, Latvija
Telefons: +371 66016740
Fakss:+371 67820442
E-pasts: pasts@varam.gov.lv
     
Lapa atjaunota
23.07.2019
 Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce obligāta